Skocz do zawartości

Życie po życiu - rzecz o odbudowie modeli "umarłych"


Gerd

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Gerd napisał:

A co to takie drogie tam popsuło się?

O, widzę że kolega nie do końca przejrzał tą bardzo fascynującą kronikę. A szkoda, bo to naprawdę fascynująca lektura.

Tym najdroźszym wypadkiem było zderzenie dwóch MiG-ów 23BN podczas strzelania npr na poligonie. Jeden z pilotów za szybko odszedł po strzelaniu w górę i staranował drugiego MiGa lecącego z nim w parze. Jeden z pilotów zginął a samoloty spadły na zalesiony obszar. Bardzo szczegółowo opisana historia i wyjaśnienie zderzenia. I ciekawe fotki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2020 o 22:36, abtb napisał:

O, widzę że kolega nie do końca przejrzał tą bardzo fascynującą kronikę. A szkoda, bo to naprawdę fascynująca lektura.

Tym najdroźszym wypadkiem było zderzenie dwóch MiG-ów 23BN (...)

 To prawda. Skupiłem się głownie na Aviach. A ponieważ dla mnie samoloty bez śmigieł są w drugim obszarze zainteresowania (nie dotyczy L-29 ) sprawa z wypadku z 28.8.1984 jakoś mi umknęła. W każdym razie temat nadrobiłem! No i wypada rocznica za parę dni. Nie mam Migów 23  w "zamrażarce" gdyby rozwalili Migi-29.... coś by się znalazło. Poza tym samoloty rozbite w lesie to miazga i nie bardzo nadają się na dioramę. Przyznać trzeba autorowi strony przeogromny zapał. Szkoda że u nas.... itd.

Kolegę Baas Ark zachęcam do podjęcia próby ratowania IV-8! czym by malowana nie była. 

Wszystkim dziękuję za dobre słowo .

Edytowane przez Gerd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Tym razem Fairey Firefly z zestawu Novo Air Kits nr 78125. Kupiony na bazarze od Ruskich na początku lat '90-tych XXw.  Kupiony dlatego że.... był. Nigdy go nie lubiłem...

 

tdJ3xdc.jpg

 

....aż znalazłem zdjęcie:

 

mAVITK5.jpg

 

i sprawa jeszcze w 2020 r. zaczęła się dość szybko zmieniać od zwyczajowej już kąpieli w Krecie. 

 

HLNXmLY.jpg

 

OlQoLkQ.jpg

 

eeIM5no.jpg

 

aU2jR92.jpg

 

pcdnc7Y.jpg

 

A potem stanęło bo sprawa kalek zablokowała temat. Szczęśliwie dobrzy ludzie pomogli (Adamsky - dziękuję!!) no i mamy do mamy:

 

L0hryUY.jpg

 

 

20Z9YFl.jpg

 

 

 

 

BUN2JsQ.jpg

 

T5ltjqS.jpg

 

8eJRyfe.jpg

 

oUgahm3.jpg

 

Teraz już go lubię :) 

I mam kalki do reaktywacji kolejnych zwłok 

Edytowane przez Gerd
  • Like 28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest takie bardzo...

wysmakowane. I wykracza poza proste oceny modelarskie. I bardzo dobrze!

Podstawki, elementy grafiki, podłoża, szmatki, customowe kalki... Bardzo oryginalne i świeże!

Jak się przyjrzeć bliżej to pewne rzeczy nieco podobają się mniej - głównie zgrubność niektórych detali, ale jakoś to niknie. Jedna rzecz która mnie razi - białe cyferblaty tablic przyrządów.

Z mojej strony szczególnie duży plus za sam koncept niewywalania starych modeli tylko nadawania im drugiego życia. I to w tak pomysłowy sposób, że ich mankamenty przestają razić, znikają... Ideowo jestem bardzo na tak, bardzo nie lubię marnowania przedmiotów, choć często brakuje mi pomysłu.

Pozdrawiam,

Michał

 

Edytowane przez socjo1
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ja też kilka modeli reanimowałem, żal mi było wywalać czegoś, nad czym siedziałem kilka godzin... Ale respect za Twój pomysł, żeby z wraków robić wraki - to jest coś. Tak jak koledzy pisali - bardzo ładne podstawki!

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, socjo1 napisał:

(...) Ideowo jestem bardzo na tak, bardzo nie lubię marnowania przedmiotów, (...)

 

czyli mamy "zbiór wspólny" 

 

2 godziny temu, Wachmistrz napisał:

czy to przypadek, że wszystkie zaprezentowane rewitalizacje to wraki i nieloty? 

Nie. Nie przypadek. Pragmatyka. Szkoda mi nowych modeli na takie projekty, a tak to wychodzi bezkosztowo. 

 

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie moimi ulepami, za dobre słowo i w takim razie idę do piwnicy po kolejnego trupa, bo ten to był za 2021r. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bardzo ekologiczny projekt 🤪 Świetne operacje plastyczne starych modeli podane na bardzo estetycznych podstawkach. Na takich projektach widać tez wielki postęp w umiejętnościach modelarza bo modele niby te same a zupełnie inne :super:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Najwyższa pora na kolejne przebudzenie. ZTS Plastyk, 1:72, TS-11 Iskra,  sklejona w pierwszej połowie lat '90 XX w.

Zdjęcie tuż po "otwarciu trumny":

 

image.thumb.jpeg.214babe18ad217626ece5770ee014991.jpeg

 

 Oto powód dla którego tym razem "padło" na Iskrę:

 

image.thumb.jpeg.acd5d2efc8864b3dc549be141934ad9a.jpeg

 

 

Dalej to już jak zwykle. Hop do Kreta.

 

image.thumb.jpeg.f4f89a6840153be91274b7f406349797.jpeg

 

image.thumb.jpeg.ea87fbcc44c04ec4c52f6a99ccb83f96.jpeg

 

A po dodaniu odrobiny curry:

 

m_IMG_8653.thumb.jpg.5c78be5cb1bae27080d2b8ac2b6ab6de.jpg

 

m_IMG_8644.thumb.jpg.1c2c1a2b9cc3fcd6712cbef2f769c397.jpg

 

m_IMG_8636.thumb.jpg.4285998e1ea7e12b101c9c97645c533c.jpg

 

m_IMG_8627.thumb.jpg.534c7a3469cc57f66fe7a253cda05156.jpg

 

m_IMG_8621.thumb.jpg.ac3d728d9d2e5f484fab4a45fa75c9f1.jpg

 

m_IMG_8619.thumb.jpg.295c811c369dcc6e83945157aa198389.jpg

 

m_TS_11_art.thumb.jpg.087366831e4c0594f2478314b83d889a.jpg

 

Na stole już kolejny zakurzony model, ale pomył na niego jest zupełnie inny,

  • Like 26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hej, zainspirowałeś mnie swoją galerią i pomyślałem, że mógłbym odnowić stary model. Mam tylko pytania co do kąpieli w krecie -w jakich proporcjach go rozcięczasz i czy matowi oszklenie?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.