Skocz do zawartości

"Aerografy" USB z Aliexpress-u


Michal_G

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba by przetestować ten kompresor - jego wydajność, ciśnienia i żywotność. Być może regulację ciśnienia też dałoby się dorobić.

Może byłby dobrą alternatywą do kompresora lodówkowego? Choć o żywotność obawiam się najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, klima1 napisał:

Trzeba by przetestować ten kompresor - jego wydajność, ciśnienia i żywotność. Być może regulację ciśnienia też dałoby się dorobić.

Może byłby dobrą alternatywą do kompresora lodówkowego? Choć o żywotność obawiam się najbardziej.

Raczej nie będzie dobra alternatywa dla lodówkowca.Tak jak na jakiś czas alternatywa mogą być sprężarki ASy bezolejowe.Jedynie chyba.Mam właśnie taką testuje kolega kupił.Te raczej  mojego zaufania nie mają aczkolwiek kolega jak złapie zajawkę rozejrzy się za jakimś lodówkowcem a padnie do tego czasu AS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te aerografy mogą się co najwyżej sprawdzić do dekorowania tortów.

Już z pobieżnych obliczeń wynika, że ta pompka nie ma szans dać odpowiedniego ciśnienia i wydatku powietrza do komfortowej pracy.

Dla ciekawych: do osiągnięcia przepływu 15 l/min przy 1 bar ciśnienia potrzeba co najmniej 30 W mocy. Ta pompka daje góra 10 W.

Nie wspominając o braku regulacji i miernej jakości samego aero.

Ale nawet zapominając o tym wszystkim, to czas działania wynosi jedynie 0.5 h przy pełnym naładowaniu, które trwa godzinę. To się po prostu nie nadaje do modelarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej podstawowym pytaniem jest możliwe do uzyskania ciśnienie. Można np. napompować małą dętkę, dać jej na wylocie regulator ciśnienia, a sam kompresorek podłączyć do zasilacza zamiast zasilać z baterii. Obawiam się jedynie, że:

1. Ciśnienie końcowe może być za niskie.

2. Przy takim reżimie pracy coś się w kompresorku rozpuści z gorąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
W dniu 21.02.2021 o 14:46, klima1 napisał:

Trzeba by przetestować ten kompresor - jego wydajność, ciśnienia i żywotność. Być może regulację ciśnienia też dałoby się dorobić.

Może byłby dobrą alternatywą do kompresora lodówkowego? Choć o żywotność obawiam się najbardziej.

Akurat "lodówkowiec" to najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o zasilanie aerografu w sprężone powietrze i do dziś nie powstało nic lepszego pod tym względem 😉 Maluję aerografem ponad 13 lat i do dziś niezmiennie tym samym własnoręcznie robionym kompresorem lodówkowym 😉

A co do tych wynalazków z aliexpressu typu ten kompresor - nie mam pojęcia jak to miałoby prawo działać biorąc pod uwagę choćby jego gabaryty i logiczne fakty ile on musiałby tam tego powietrza zmagazynować (i pod jakim ciśnieniem) żeby można było tego używać choćby przez 15 minut na jakimś sensownym ciśnieniu. Wybaczcie mi ale już większy sens bym chyba dopatrywał w pompce do akwarium :D
Droga sprawa: ciężar tego "cudu techniki", jego gabaryty, wyważenie, jego (nie)poręczność i nieoperatywność - jak już sam aerograf to narzędzie do uczenia cierpliwości tak z tym czymś to już w ogóle byśmy śmignęli nim o ziemię z nerwów. 

Jeśli ktoś już na siłę szuka alternatywy normalnego kompresora to już polecałbym tego typowego "brzęczka" z jakimś nawet niewielkim zbiornikiem wyrównawczym na powietrze - głośny strasznie, szybko się nagrzewa, ale za to gabaryty adekwatne do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2021 o 12:57, M.A.V. napisał:

Swoją drogą nie widzę nigdzie regulacji ciśnienia - a to wg mnie dość duża wada

Regulator ciśnienia mam dokręcony przy aerografach HS i Mr. Hobby (np. Harder & Steenbeck 126353 Reduktor FPC) niezależnie od regulatora w kompresorze; przydaje mi się to w wyjazdowych pracach z przenośnym Arism Viz.  Zadziała pewnie także z tym "kompresorem", choć to oczywiście regulacja "na oko".

Faktycznie urządzenie może być przydatne, gdy trzeba coś na szybko prysnąć na zewnątrz, np. szczególnie smrodliwego, albo jako alternatywa dla butli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

ja mam taki przenośny kompresor i żałuje że ni ma w nim regulacji ciśnienia 
PROFESJONALNY AEROGRAF Z KOMPRESOREM DO DEKOROWANIA - Sklep DlaSmaku.com.pl  - Ponad 5000 produktów. Styl angielski, akcesoria do pieczenia oraz  nowoczesnego dekorowania wypieków.

czy działa dobrze? - jest okej cichy i w miare wydajny 
sądzę że lepszy niż ten z AliExpres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Oleslaw napisał:

ja mam taki przenośny kompresor i żałuje że ni ma w nim regulacji ciśnienia 
PROFESJONALNY AEROGRAF Z KOMPRESOREM DO DEKOROWANIA - Sklep DlaSmaku.com.pl  - Ponad 5000 produktów. Styl angielski, akcesoria do pieczenia oraz  nowoczesnego dekorowania wypieków.

czy działa dobrze? - jest okej cichy i w miare wydajny 
sądzę że lepszy niż ten z AliExpres

Przerabiałem dokładnie taki sam zestaw - jak dla mnie to bardziej pompka bo chyba 1 Bara nie wyciąga - nie da się nawet za dobrze aerografu odbombelkować. Z tego co pamiętam to była tam z boku regulacja ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TAW napisał:

Przerabiałem dokładnie taki sam zestaw - jak dla mnie to bardziej pompka bo chyba 1 Bara nie wyciąga - nie da się nawet za dobrze aerografu odbombelkować. Z tego co pamiętam to była tam z boku regulacja ciśnienia.

taka to regulacja że i tak nie wiem ile to barów
a na duży kompresor kaski brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze w malowaniu aerkiem jest możliwie jak najbardziej stabilne zadane ciśnienie powietrza. Według mnie absolutnie obowiązkowy jest jakiś zbiornik wyrównawczy i na wyjściu z niego jakiś regulator ciśnienia, a jak uzyskamy to ciśnienie w tym zbiorniku to już kwestia dobrowolna😃  

Edytowane przez arhtus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Klapouch napisał:

Nie potrzebujesz wiedzieć ile masz barów. Farba leci poprawnie, to znaczy, że jest OK.

wsm to prawda 
ale i tak mi się ciężko tym maluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2022 o 16:06, Oleslaw napisał:

ja mam taki przenośny kompresor i żałuje że ni ma w nim regulacji ciśnienia 
PROFESJONALNY AEROGRAF Z KOMPRESOREM DO DEKOROWANIA - Sklep DlaSmaku.com.pl  - Ponad 5000 produktów. Styl angielski, akcesoria do pieczenia oraz  nowoczesnego dekorowania wypieków.

czy działa dobrze? - jest okej cichy i w miare wydajny 
sądzę że lepszy niż ten z AliExpres

 

Weź pod uwagę to, że to nie jest kompresor tylko inhalator. Równie dobrze mógłbyś sobie kupić wydajniejszą pompkę do akwarium. :szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2022 o 16:06, Oleslaw napisał:

czy działa dobrze? - jest okej cichy i w miare wydajny

Godzinę temu, Oleslaw napisał:

ale i tak mi się ciężko tym maluje

No to takie trochę chyba życzeniowe myślenie bo może i jest cichy i w miarę "wydajny" ale skoro ciężko Ci się tym maluje to chyba nie działa za dobrze. Bo chodzi głównie o to, żeby się właśnie fajnie i przyjemnie malowało. A jak jest fajnie i przyjemnie to i efekty są lepsze. Nie ma się co oszukiwać - za kompresor (gotowy) to na bidę trzeba trochę ponad 3 stówki dać, ale różnica jest niebo a ziemia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TAW napisał:

No to takie trochę chyba życzeniowe myślenie bo może i jest cichy i w miarę "wydajny" ale skoro ciężko Ci się tym maluje to chyba nie działa za dobrze. Bo chodzi głównie o to, żeby się właśnie fajnie i przyjemnie malowało. A jak jest fajnie i przyjemnie to i efekty są lepsze. Nie ma się co oszukiwać - za kompresor (gotowy) to na bidę trzeba trochę ponad 3 stówki dać, ale różnica jest niebo a ziemia...

 

Tak tym bardziej, że przy dzisiejszych cenach modeli dać kilka stów za kompresor to odpuścić jeden (no dwa) modele w 1/35. Wydaje mi się, że postrzeganie kompresora z butlą, czy aero basic-level (np ultra) za ok 300 pln jako mocno drogich jest przez pryzmat poprzedniej epoki, gdzie modele były sporo tańsze. Dzisiaj 200 - kilkadziesiąt złotych to standard, a te co fajniejsze (dla mnie) ponad 300. Nawet moja skala - 1/72 - zbliżyła się do ok 100 pln za nowości, a przy systemach rakietowych już dawno ją przekroczyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to nie zawsze chodzi o cenę...

Czasami powodem jest ilość wolnego miejsca.

Ja np nie miałbym gdzie schować takiego kompresora a takie małe g... jak to z ali czy to co kupiłem (Revell) zawsze gdzieś wcisne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mini21 napisał:

Czasami powodem jest ilość wolnego miejsca.

Co ja pacze?  Przykładowo taki AS 186 to połowa kosza na śmieci. Jak się nie używa to w szafce pod zlewem obok kosza (kto nie trzyma kosza pod zlewem? No kto?:wpier:) się spokojnie cztery mieszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, myszaty napisał:

A sprawdzał ktoś do jakiego ciśnienia taki żółty brzęczyk da radę sprężyć? 

Czy zanim osiągnie 3-4 bary to się rozleci....?

Statyczne ciśnienie to nie jedyny problem. Kompresor musi zapewnić odpowiedni przepływ powietrza. Co z tego, że przy zamkniętym przepływie nabije do 3 bar, jeśli przy otwartym ciśnienie spadnie do np. 1.5? Te małe kompresorki nie dość, że nietrwałe to mają słaby wydatek powietrza.

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, myszaty napisał:

A sprawdzał ktoś do jakiego ciśnienia taki żółty brzęczyk da radę sprężyć? 

Czy zanim osiągnie 3-4 bary to się rozleci....?

Zanim spręży to się zagotuje.I spali.Ale praca ciągła to dosłownie w opisie chyba dają max parę chwil.Szubko się nagrzewa.Odpada zabawa w zbiorniki wyrównawcze.Bezcelowe.Są też takie co się włączają i wyłączają nie wiem jak z tym zółtym.Na pryśnięcie jakiegoś koloru to czasu powinno styknąć.Ale jakieś dłuższe zabawy to już nie ma z pewnością szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.