Jump to content

Nowości lotnicze w skali 1/72

Recommended Posts

14 godzin temu, Moses napisał:

@kopernik ale wiesz ze wydanie tego modelu to takie po ptokach, bo nadciąga Answer w skali 1/72?

Słuchy dotarły. Na dziś mam to co mam i to sklejam. Jak bym sugerował się zapowiedziami to bym nic nie skleił. Prawo Murphiego mówi, że jak skleisz model to natychmiast pojawi się lepszy, opracowany w najnowszych technologiach. Mistrz Andrzej Ziober nie zważał na takie rzeczy. Robi swoje. Hunter powstał prawdopodobnie z Frog. Mógł poczekać ... do dziś.

ziober.jpg

hunter.jpg

• Replies 683
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Wszędzie, @ dosłownie wszędzie muszą wpieprzyć te zasrane szwabskie krzyże  Nawet do modelu aeroklubowego cywilnego samolotu. No ale wiadomo, prawa rynku, skoro to się najlepiej sprzedaje. "Cześć, jes

Jostein, prowadzisz od dłuższego czasu niezrozumiałą dla mnie krucjatę antyarmowską ale już starczy. Nie pasują Ci ceny, to nie kupuj. Nie odpowiada Ci jakość zestawu, to nie kupuj. Masz zastrzeżenia

Panowie wystarczy... kolejne wpis nie związane z tematem L-4 od forum, jasno wytłumaczone?

Posted Images

W dniu 25.01.2020 o 14:43, Pasqual napisał:

TA-4 F/J  jak będziesz oczywiście chciał, kupisz w tym roku z Italeri i też jest szansa, że to Fujimi będzie.

ITA01.jpg

ITA02.jpg

Czekam na F-5A Freedom Fighter, który jak sądzę będzie z form ESCI (mam oryginalne ESCI i są świetne), F-111 Aardvark (również formy ESCI bardzo dobry model mimo upływu lat i trudności z dostępem do serii super Aardvarków z Hasegawy) i F-16C/D Block 50/52. Jestem bardzo ciekaw co to za wypraski Italeri tam zapakuje? Czy komuś coś w tej kwestii wiadomo?

W dniu 23.05.2020 o 10:37, Staryfajter1954 napisał:

F-16C/D Block 50/52. Jestem bardzo ciekaw co to za wypraski Italeri tam zapakuje?

Obstawiałbym Kinetica, skoro zapakowali go w zestawy 48.

• Thanks 1

Revell to by był dobry pomysł, bo wreszcie można by go kupić odlanego w szarym plastiku. Do tego kalki Cartografa i robi się całkiem sensowny zestaw.

2 minuty temu, Solo napisał:

Revell to by był dobry pomysł, bo wreszcie można by go kupić odlanego w szarym plastiku. Do tego kalki Cartografa i robi się całkiem sensowny zestaw.

Do tego dwa wloty powietrza i dwie różne dysze silników PW-100 i PW-110. 

Tyle tylko, że Italeri miało własną rodzinę F-16. I pewnie ten właśnie odgrzewany kotlet nam zaserwują. Ale mam nadzieję, że się mylę.

Kuńkadlo już sobie zamówiłem. Zawsze zwracało moją uwagę wisząc pod sufitem Muzeum Techniki w Pradze. Nawet myslałem o zrobieniu go od podstaw. A tu jest. Ktoś przygotował, zrezygnował, a Eduard dokończył.

U nas by się nie daaaaaało.... Nic poniżej Wildcata się nie sprzeeeda....

Posted (edited)

No jednak nie porównuj rynku czeskiego do naszego, bo to nie ma co porównywać...Dla przykładu VS kiedyś pisał, że Eduard połowę (!) z kilkudziesięciu tysięcy MiG-ów-21 sprzedał na krajowym rynku. Poza tym Kniaza Vlada takie Kunkadlo może rajcować i jak go było stać po wydaniu Mustangów, Tempestów, 109-ek czy Spitów, to sobie zrobił (i przy okazji tambylcom).
Nie wymagaj natomiast od włodarzy polskich firm, żeby ich też rajcowały polskie tematy - naprawdę ludzie mają różne gusta. Zresztą jako bywalec nPWM dobrze wiesz, że współwłaściciel i główny projektant Army ma słabość do maszyn amerykańskiej marynarki i zapewne nie pozostało to bez wpływu na wybór owego Wildcata jako tematu najnowszego wypustu. Jak wskazują poniższa informacja od producenta czy też wypowiedzi modelarzy ze zbuntowanych prowincji panlechickiego imperium, nie był to wybór zły z ekonomicznego punktu widzenia, a zasadniczo po to się pracuje, żeby zarabiać pieniądze...
https://www.armahobby.pl/blog/wysylki-modeli-grummana-wildcat.html
https://www.tapatalk.com/groups/72nd_aircraft/next-from-arma-fm-2-wildcat-t11145.html
https://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/235065226-new-arma-release-to-be-announced-3012-172-fm-2-wildcat/page/5/

Edited by caughtinthemiddle

Tak jak kolega napisał...Dwa różne rynki..dwie różne firmy...Eska stac na takie fanaberie...robia Cmelaka..ot tak.by pokazać, że można model "kultowego" samolotu wyonać lepiej niż  konkurencyjna firma. Nie ma  co robić ponownej burzy. 

7 godzin temu, caughtinthemiddle napisał:

Jak wskazują poniższa informacja od producenta czy też wypowiedzi modelarzy ze zbuntowanych prowincji panlechickiego imperium, nie był to wybór zły z ekonomicznego punktu widzenia, a zasadniczo po to się pracuje, żeby zarabiać pieniądze...

No dobra, ale przytocz też te krytyczne :)  Czekamy na artykuł o wykorzystaniu powierzchni do imitacji sfalowanego pokrycia.

• Like 2
  • Thanks 2

dajcie spokój, edek plastiki w różnej jakości ( zdecydowanie rosnącej) tłoczy ponad 25 lat, AH tak naprawdę w porównaiu z nimi dopiero raczkuje...

3 godziny temu, Qz9 napisał:

dajcie spokój, edek plastiki w różnej jakości ( zdecydowanie rosnącej) tłoczy ponad 25 lat, AH tak naprawdę w porównaiu z nimi dopiero raczkuje...

I gdyby Ama potrafiła uczciwie przyznać, że do ideału im jeszcze daleko, a także znała umiar w cenieniu się, nie byłoby sprawy. Ale jest odwrotnie - lecą peany na ich cześć, a tymczasem modele wypuszczają mocno przeciętne, a nawet nieco poniżej. Wyjątkiem jest Jak-1b. 

• Like 1
  • Thanks 1
Posted (edited)
3 minuty temu, Jostein napisał:

I gdyby Ama potrafiła uczciwie przyznać, że do ideału im jeszcze daleko

A dlaczego Arma miałaby się tak publicznie poddawać ostrej samokrytyce? Znasz jakąś firmę modelarską która by tak robiła?

3 minuty temu, Jostein napisał:

a także znała umiar w cenieniu się

Widać ten umiar zna, skoro Wildcat stał się ich najlepiej sprzedającym modelem w przedsprzedaży.

Edited by Solo
Posted (edited)

Znów zaczynacie z tym Wildcatem? Załóżcie własną firmę i tłuczcie do woli P.7; P.11; P.24, żubry, bobry, konie, ryjówki i inne zwierzęta które żyją w Polsce

Edited by Fixer
  • Like 5
49 minut temu, Fixer napisał:

Znów zaczynacie z tym Wildcatem? Załóżcie własną firmę i tłuczcie do woli P.7; P.11; P.24, żubry, bobry, konie, ryjówki i inne zwierzęta które żyją w Polsce

Z jednej strony racja, ale z drugiej strony rozumiem miłośników powyższych, bo niby na kogo innego mają liczyć z tematem, Tamkę, Kinetica czy GWH?

A czemu Arma ma robić poloniki  i balansować na krawędzi... a może Polska Fundacja Narodowa ma zamiar groszem sypnać i zagwarantować opłacalność takiej produkcji.

• Like 2