Skocz do zawartości

Danton, 1:350, Hobby Boss


Szydercza Gała

Rekomendowane odpowiedzi

Niech się rozleje fala hejtu i zmyje ten wytwór szata z powierzchni tej ziemi... Rydzyk już podobno do Ciebie jedzie wypędzić demona. Swoją drogą nie wiem co trzeba mieć w głowie i o czym myśleć, by stworzyć takie coś? Masakra chopie, masakra... Zarąbiście wyszło :D Z pewnością nie jest to zmarnowane 2,5 roku! Jak dla mnie, pomysł świetny, a realizacja jeszcze lepsza. GRATULACJE! Wyszło mega! :super:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poległeś w tym boju rewolucyjnym. Na początku miałem obawy ze te kafelki będą w widoczny sposób paskudzily efekt. Ale ostatecznie wyszło to elegancko. Mi by się nie chciało. Nie ma hańby. 

Zastanawiam się tylko jak ten Ón zajął Ci dwa i pół roku plus dwa dni to ile byś sklejał takiego Kongo albo Podwójnego Smarka, o Jajamocie już nie wspominając?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, bardzo dziwna rzecz z tym modelem.

Prosty do bólu, aż dziw bierze co tutaj mogło trwać 2,5 roku. Pomalowany z dziwną wydumaną manierą która ma się nijak do rzeczywistego wyglądu okrętu.

A z drugiej strony widać, warsztat i umiejętności. Wkład własny  w projekt blaszek mówi o podejściu do modelu. I to wszystko bardzo mi się podoba.

Lepsze jest wrogiem dobrego, takie jest moje zdanie. Żadnej rewolucji tutaj nie ma, ot kaprys, choć technicznie bez zarzutu.

Edytowane przez Piotras
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model techniczne na najwyższym poziomie. Malowanie kunsztowne. Oczywiście indywidualne i wzbudzające dyskusję ale kunsztowne - wymagające dużej wprawy. Świetne "pobrudzone" zaciekami wieże.

Olinowanie - bajeczne! 

Choć mam pewną wątpliwość czy Ty nam czasem komputerowych renderów tu nie pokazujesz... Jakiś dowód z paluchem poproszę   ? 

Gratuluje kolejnego świetnego modelu !! ? ? ?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny model życia który wykonaleś zajebiscie, gdzie po postu nie ma do czego się przyczepić.

W dowód uznania za kunszt malarski ciocia Iwata powinna specialnie dla Ciebie taką fukawke zrobić:

 

Tagore-TG180G-0-2MM-Golden-Dual-Action-Cake-Painting-Makeup-Tattoo-Hobby-Airbrush-Gun-with-9CC.jpg

Złota korona nie była by już potrzebna :haha:

Edytowane przez Bartosz.B
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartoszu, zawsze jest się do czego przyczepić, jeśli ktoś chce to zawsze znajdzie powód. Na szczęście Gała pokazał, że nie można spoczywać na laurach i robić dobrych modeli. Trzeba cały czas iść do przodu i robić zarąbiste modele! Kto stoi w miejscu, tak naprawdę się cofa. Na koniec taki mały żarcik, przedstawiający osobnika "lepsze jest wrogiem dobrego". Na szczęście takich ludzi jest mniej, bo w przeciwnym razie, dalej byśmy siedzili w jaskini i robili takie okręty :haha:

D_Tetuan5.thumb.jpg.7df56fd1369bfe02ba70e34904875727.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nadszedł w końcu dzień sądu nad Dantonem! :szczerbol:

Od początku miałeś na niego pomysł i trzeba uczciwie przyznać, że rzadko spotyka się warsztaty w których widać taki upór i pewność siebie w realizacji założonej koncepcji. Szczególnie jeśli chodzi o malowanie. 
"Après moi le déluge!"  - krzyczy ten Francuz, nie oglądając się na kafelkową opozycję nawet we własnych szeregach haha.

Michał, znowu pokazałeś znakomity kunszt modelarski. Cieszę się, że dałeś się przekonać do olinowania z ramek - wyszło rewelacyjnie. Model jest doskonale wymalowany, momentami nawet zbyt dobrze. Ciężko w krótkim poście wyjaśnić co to znaczy "zbyt dobrze" :mrgreen: bo na temat wrażeń plastycznych można się godzinami spierać. W skrócie  - lubię na okręcie trochę więcej malarskiego haosu, szczyptę nieprzewidywalności i "niedoskonałości", a mniej pruskiego ordnungu. Ale to subiektywne niuanse do obgadania przy piwie. Dobra, dosyć filozofowania.... Piękny model!!! :szampan1:

 

Edytowane przez Super_Hans
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie się prezentuje aż szkoda że taki mały ?

Klejenie, dorabianie części, malowanie wszystko godne podziwu i naśladowania, chociaż to drugie nie jest proste?. Klinkier się broni i nie żałuj bo jest opłacalny, dużo wnosi do efektu. Czas budowy też robi wrażenie bo to trudne żeby robić cierpliwie i bez skrótów ?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komentarze, zawsze miło poczytać że sie podoba ( a jak sie nie podoba, to podobno nie ma czegoś takiego jak złe publicity :wink: ) Tak go sobie wymysliłem i wyszedł tak jak chciałem, nie przewidziałem tylko że mi się z nim zejdzie tak długo :haha: choc to po części zasługa pięciu innych modeli które zlepiłem w międzyczasie.  Na razie nie planuję żadnych ambitnych projektów w 350-tce, polepię sobie 700 i czołgutki w 72, a jak mi się znudzi to mam już dwóch kandydatów na kolejny projekt życia :haha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładne cacko! :) 

Muszę się przyznać, że na początku kafelki do mnie nie trafiły ale z biegiem czasu przyzwyczaiłem się do nich na tyle, że teraz trochę brakuje mi ich wyraźności na zielonej, dennej części balii... :szczerbol: Może ciut bardziej bym przygasił te na szarym ale teraz to już marudzę.

Olinowanie i ażurowe pomosty na nadbudówkach "robią" jak dla mnie ten model. I pająk i kreślarz - po Legii Honorowej proponuję dla obu panów ;). Baliowaty kadłub zyskał dużo na pootwieraniu luków i kazamat - mini klapki przy niektórych bulajach urywają owalne nakrycie głowy z ĄtenkOM. Rdzawe smarki też bardzo fajnie wyszły.

Z plusów ujemnych - brakuje mi trochę mocniejszego washa na brezentach oraz białych wnętrzach szalup. Zastanawiam się też nad nazwą okrętu na rufie - to kalka? Jeżeli w oryginale był to mosiądz, to może warto było toto wytrawić? Jeżeli to już jest trawka zestawowa - ponownie, odrobinę brakuje mi tam washa. 

Gratulacje Michał! Zwłaszcza dobrnięcia do świetnego finału budowy tak dużego i złożonego modelu w stosunkowo krótkim czasie! 

Sza Po Ba:szampan1:

Pozdrawiam, Marek

PS. Jako, że rozmiar ma jednak znaczenie - ta balia ma śruby takie jak pomarańczowy prezydĘt zza oceanu dłonie... :szczerbol:

Edytowane przez donalyah00
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mareczku tak nazwa to kalka i dlatego nie ma grubości, na fotkach wyraźnie widac że tam była ale z czego..... ? Pewnie mosiężne litery, co sugerowałby tez kolor kalki. Trawienie liter osobno byłoby raczej bezcelowe a tabliczki zadnej pod nimi nie było. Teraz jak o tym myslę to raczej trzeba było oprócz krzaczkóww japońskich narysowac kaleczkę z cieniem, ale mówiąc szczerze zupełnie o tej nazwie zapomniałem :haha: Łoszyk na szmatach celowo jest delikatny, nie chciałem żeby za bardzo zblizyły sie do oryginału na którym sie wzorowałem : plandeki Żuka, którym kolo przyjeżdżał na dzielnie i sprzedawał kartofle :haha: 

Te welboty to wogóle warto by zastąpić jakimiś porządnymi gdyby sie trafiły ( bo te trumpowe sa dość padaczkowe) , sa co prawda przykleone, ale w pełni demontowalne gdyby zaszła taka potrzeba :wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Szydercza Gała napisał:

Mareczku tak nazwa to kalka i dlatego nie ma grubości, na fotkach wyraźnie widac że tam była ale z czego..... ? Pewnie mosiężne litery, co sugerowałby tez kolor kalki. Trawienie liter osobno byłoby raczej bezcelowe a tabliczki zadnej pod nimi nie było.

Trawiłbym. ? Później na ten wodorozpuszczalny klej łapnął. Ew. przykleiłbym cyjanoakrylem grubsze literki przed malowaniem kadłuba i później delikatnie przeszlifował od góry po malowaniu aby odsłonić metal. W poniedziałek puszczam mosiądz do kąpieli - mogę coś tak drobnego tam wcisnąć. Masz jakieś foto tych liter na oryginalnej balii?

34 minuty temu, Szydercza Gała napisał:

 Łoszyk na szmatach celowo jest delikatny, nie chciałem żeby za bardzo zblizyły sie do oryginału na którym sie wzorowałem : plandeki Żuka, którym kolo przyjeżdżał na dzielnie i sprzedawał kartofle :haha: 

Kartofle z przemytu były? Jakbyś zrobił za blisko oryginału to po kolorze plandeki by go jeszcze capnęli... :D

Pozdrawiam, Marek

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HuHu to ja go już 2,5 roku podpatrywałem ... no no, dziś na chwilę czuje sie zwolniony z bycia powściągliwym i się rozpłyne

Efekt Łał osiągnięty w 100 %, można by rzec ŁAŁŁAŁŁAŁŁAŁŁAŁŁAŁ :) 

Mnie się kafle akurat mega podobają i choć może i nie do końca oddają realia to niewątpliwie dodają faktury na płaskim jak, no nie ważne jak, poszyciu. 

olinowanie jak zwykle mnie urzekło 

Osobiscie nie podobają mi sie te anielsko białe wnętrza wiszących szalup ale to nico w fali zachwytu i fantasmagorii w oczach 

Nic tylko próbować podążać tą ścieżką ... w marzeniach :P)

GRATULACJE 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.