Skocz do zawartości

Tamiya Pz.Kpfw 38(t) E/F 1:35


gorlock

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie wyszło :) Do modelu wyszła errata i pionowa nóżka notka powinna być przyklejona w odwrotną stronę :) 
Ciekaw jestem też sposobu montażu kanistrów - przeglądałem wiele zdjęć Pz38t i nie znalazłem ani jednego przedstawiającego takie mocowania^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2021 o 14:53, zaruk napisał:

Piękny model. Nie ma co więcej pisać, klasa.

Czym fiksowałeś syfy i brud zalegające po kątach?

Standardowo, Ammo Mig Sand&Gravel glue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2021 o 20:48, Spotter napisał:

Gorlock, lata cię nie było! Fajnie że wróciłeś. A gdzie byłeś gdy cię nie było?

 

 

Ostatnimi czasy mało modelowałem a właściwie w ogóle. Modeli w magazynie kupa, więc trzeba było do tego wrócić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
W dniu 14.02.2021 o 14:09, Adamerio napisał:

Ciekaw jestem też sposobu montażu kanistrów - przeglądałem wiele zdjęć Pz38t i nie znalazłem ani jednego przedstawiającego takie mocowania^^

 

Wiem  -  późno - bo ponad dwa lata minęły (prawie trzy):sorry:, ale myślę że lepiej późno niż wcale.
Taki sposób montażu kanistrów na błotnikach stosowany był - jako modernizacja polowa w 19 Panzerdivision.

Nie wiem czy to dotyczyło wszystkich pojazdów, ale na fotkach w/w dywizji ma je prawie każdy pojazd. Dodatkowo mocowali "sobie charakterystyczne" skrzynie na błotnikach.


Inne skrzynie na błotnikach mocowały załogi  w 20 Panzerdiwision - w tej dywizji również kanistry były mocowane nie na błotnikach, lecz na klapie nad silnikowej.
 

Zdjęcia z obydwu dywizji (nie tylko) są w foto albumie - "Panzerkampfagen Pz.Kpfw.38(t) in Wehrmacht 12th, 19th, 20th and 22th Panzer Division".

panzerkampfwagen-pz_kpfw.-38-t-in-wehrmacht-12th-19th-20th-22nd-panzer-divisions-part-2.thumb.jpg.f8909f24744e59b5c3e9fbd49495f052.jpg

 

W tej publikacji na stronie 45 - są dwa zdjęcia pojazdu No.112. Na tych zdjęciach nie ma w/w kanistrów (z lewej strony) i pojazd ma inny krój cyfr niż te na modelu (lewy bok wieży).

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Edytowane przez meser262
literówka
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.