Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjmij UB - 32 i UB-16, S-24 bomby 100 kg. Na zdjęciu AF 612 lampy obrysowe drogi kolowania wyglądają jak na naszym lotnisku. Może to PS. Przypatrz się wiatrochronowi, a konkretnie bocznym szybom. Sa takie same jak na zdjęciu naszego 9483 czyli proste. Ten ,,612,, ma boczne okienka okragłe. Na dostepnych zdjeciach Zambijskich bisów wszystkie samoloty mają proste boczne szyby.

Edytowane przez em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przekonany, że Zambia ma bisy, ale dzisiaj trochę poszperałem i znalazłem trochę sprzecznych informacji. Jedne mówią, że rzeczywiście mają bisy (na co by wskazywał niszczejący AF930), inne jednak mówią o MF-ach (na co wskazuje zdjęcie AF612), które były potem modernizowane do wersji MiG-21-2000 w Izraelu. Nigdzie nie piszą, że mogliby mieć na stanie obie wersje, a na to wskazują wszystkie dowody.

Jako, że kalki mam do AF612 a niestety nie do żadnego innego zambijskiego samolotu to chyba swojego bisa będę musiał zrobić w innym malowaniu. Może Madagaskar, Gwinea, Etiopia albo inna Angola... A MFa z Eduarda, który miał być tanzański, może jednak ostatecznie zrobię po zambijsku bo jest chyba ciekawszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kompletne pomieszanie, trudno się dowiedzieć jednoznacznie jaki typ samolotów mieli. Ale chłopaki rozpoznali ze zdjęcia AF612, że to jest jednak MF więc im chyba uwierzę. Bo jak widać źródła nie mogą się zdecydować na nic konkretnego, dobrze, że chociaż tylko dwa typy się przewijają, no i UM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam pytanie odnośnie MiG-21PFM nr 6910 (malowanie z szarym statecznikiem pionowym). Kolor wspomnianego wcześniej statecznika to zgodnie z informacjami zawartymi w instrukcji c324, ale powiem wam że nie przekonuje mnie ten odcień. Może ma ktoś jakies sprawdzone  info na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Trafiłem na śliczne malowania Chorwackie i tutaj pytanie - czy ktoś próbował w modelarstwie z Was odwzorować te malowanie? Cały czas się zastanawiam nad tym kolorem jasnoszarym jaki kolor by pasował. 

 

Zdjęcie z google images w celu ukazania o które malowanie mi chodzi.

mig-21-hr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to widzę, że producent kalek zawalił kolor tej szachownicy i to rodzi cały problem. Napisałem do kolegi Giuseppe pytanie o kolor bazy, a z samą szachownicą będę musiał pomyśleć, czy zostawić te od kalek czy wymalować nowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny ten MiG-acz. W wątku Giuseppe jest fotka modelu Tomislava Haraminčića, poszukałem i oglądam sobie właśnie jego zbiory na Flickr. Niezła dokumentacja do tego malowania... I to w różnych kombinacjach - w tym także dla wersji "pasażerskiej"  ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Po szybkim przekartkowaniu monografii naszych eRów wydanej w dwóch częściach przez LAF Aeromax farbą bardzo jasną szarą były pomalowane 1071, 1375, 1507, 2051, 2533. Jeśli zaś chodzi o samą publikację to polecam ją każdemu miłośnikowi naszych ołówków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie odnośnie Miga-21 Bis 8905. Gdzieś w sieci trafiłem informację, ze ten samolot w okolicznościowym malowaniu nie miał w kokpicie fotela. Czy ktoś ma może jakieś zdjęcia, jak to wnętrze wyglądało?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kaesz napisał:

Po szybkim przekartkowaniu monografii naszych eRów wydanej w dwóch częściach przez LAF Aeromax farbą bardzo jasną szarą były pomalowane 1071, 1375, 1507, 2051, 2533. Jeśli zaś chodzi o samą publikację to polecam ją każdemu miłośnikowi naszych ołówków :)

Dzięki za info. Będzie trzeba nabyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pierwsza część monografii Aeromax o naszych MiG-21MF opisuje 24 maszyny z numerami bocznymi rozpoczynającymi się cyfrą 6. Dla modelarzy temat ciekawy, ponieważ duża część z nich podczas remontów pomalowana została taką szarą farbą jak Ry. Na dodatek wykonywano na nich podmalówki srebrzanką, co dało efekt modelarskiego wash'u :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Ostatnio przeglądałem Internet w poszukiwaniu podziału blach na MiG-ach i trafiłem na taką stronę 

https://blueprintbox.com/details.php?image_id=26553

Można sobie zmieniać model i wersję MiG-a. Plany na tej stronie są w bardzo dużej rozdzielczości, więc na telefonie ciężko oglądać, ale na kompie jest super. 

Może się komuś przyda.

PZDR 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.