Skocz do zawartości

Dornier Do-24K - Italeri plus dodatki - 1:72


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Dalej bardzo powoli:

Stelaż na wyposażenie radiowe i kilka drobnych urządzeń:

pL3725Hl.jpg

Przygotowania tablicy (schemat postępowania jak w FT-7):

wjQsbnYl.jpg

I dodający życia elemencik - lampka:

nsl4TWbl.jpg


Zkdk67el.jpg

Poza drobnymi elementami trzeba było zaplanować kąty wklejenia ramion, żeby lampka była nad biurkiem, a nie nie wiadomo gdzie. Udało się:

LTw8g7fl.jpg

CDN :)

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie Tomaszu może i coś by trzeba pomyśleć. Biorąc pod uwagę, że użytkownikiem nie są Niemcy, zamiast portretu Firera może jakąś miłą pin-upkę sobie tam powiesili..

Dzięki kolegom za aprobatę oświetlenia w biurze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mikolaj75 napisał:

... może jakąś miłą pin-upkę sobie tam powiesili..

 

No , może Jerney Kaagman z Earth & Fire :D  - to był ponoć najlepiej sprzedający się numer Palyboya w Holandii :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mała aktualizacja - zdjęcie o słabych walorach estetycznych, ale i tak czasem trzeba - korekta położenia okienek poprzez większe wstawki przezroczystego tworzywa i dokładne zlicowanie powierzchni:

85JVb3gl.jpg

Natomiast istotniejsze jest zapytanie - czy ktoś wie, co to za rury sterczące z kadłuba w miejscu okien? (fotka ze strony dornier24.com):

7dDSkIrl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Mikołaju - serce sie raduje jak się patrzy na kolejny Twój projekt - mam nadzieje że tym razem (czyli w przyszłym roku ) dotrze do Bielska na wystawę 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2019 o 12:39, Mikolaj75 napisał:

Natomiast istotniejsze jest zapytanie - czy ktoś wie, co to za rury sterczące z kadłuba w miejscu okien? (fotka ze strony dornier24.com):

7dDSkIrl.jpg

Jeśli mam być szczery to pierwszy raz widzę coś takiego a sporo zdjęć 24 już widziałem....   może to jakaś "lokalna" samoróbka :hmmm:

PS: Lampeczka pierwszorzędna !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bielsko wspominam bardzo miło, nie chcę obiecać, że będę, ale na pewno się postaram.

MAV - rury to dziwo jakieś, najwyżej wykonam je w nieświadomości przeznaczenia...

Malutki apdejt gadżetowy - ogólnie mam gotowe wszystkie elementy wnętrza, pomalowane, czekają na trochę eksploatacji i plan montażu oraz dokończenie tablicy przyrządów wg metody pokazanej w FT-7.

Na drzwiach pomiędzy kabiną pilotów a biurem wisi sobie teczka - zapewne na mapy, szyfry, termos i kanapki. Wykonałem ją jako kolejny ożywczy element wnętrza. Na początek wyciąłem płytki imitujące wnętrze teczki oraz przygotowałem szerszy pasek folii aluminiowej:

V8EEuL3l.jpg

Pasek folii został zagięty nieco szerzej niż płytki z zachowaniem pewnej grubości krawędzi gięcia:

8FzE8eMl.jpg

Po docięciu "zamknięcia" teczki pasek został zagięty na wiertle:

PwD8do7l.jpg

A potem sklejone razem wraz z zapinką (ze złomu części foto) i dodaną rączką:

3OviFXAl.jpg

I pomalowane wraz z washem (po macie jeszcze okredkuję zapinkę na srebrno):

gRRhZmcl.jpg

I przymierzone do drzwiczek:

i03FAjUl.jpg

Niedługo montaż kadłuba, wreszcie... ?

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Mikolaj75 napisał:

3OviFXAl.jpg

I pomalowane wraz z washem (po macie jeszcze okredkuję zapinkę na srebrno):

gRRhZmcl.jpg

 

?

 

Teczkę wystaw w konkursie jako osobny model w kategorii 1:72 - nagrodę zgarniesz jakąś na pewno :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

MAV- dzięki, mam to, tyle, że wbrew pozorom to nie jest Holender, tylko Niemiec pomalowany na Holendra, ale oczywiście większość obrazów jak najbardziej przydatna, choć wymagająca ostrożności w stosowaniu. Takie łobuzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mapy w odpowiedniej skali też są w teczce? powiem tak - jak zobaczyłem lampkę to odpadłem, ale teczka mnie dobiła już całkiem...  Tobie to benedyktyni powinni przez Pan mówić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim, nigdy bym nie sądził że teczka będzie tak miło przyjęta, małe to, takie niesamolotowe... ?

No to tak w każdym razie... Trzeba ten plankton jakoś upchnąć do kadłuba...

kzO8witl.jpg

I kilka zdjęć, bo po montażu już będzie trudno fotografować:

Skorupa w ogólności:

mrdmEsLl.jpg

vtDkZVEl.jpg

Fotele:

9440a0el.jpg

Blaty do biura:

sufx0HNl.jpg

i tablica przyrządów:

xW6sIgFl.jpg

CDN  :)

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Już wyjaśniam: zegary są z kalkomanii wyszukanych w magazynku kalkomaniowym. Każdy zegar osobno wycięty i nałożony w punkt wyznaczony przez farbę.

Krok po kroku ten sposób pokazywałem w warsztacie Guizhou FT-7, w razie potrzeby zapraszam tam właśnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.