Skocz do zawartości

Motolotnia Aeros Stranger / Dream - 1:72


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam skromną galeryjkę modelu motolotni. Model całkowicie od podstaw, bazę stanowiły własne pomiary i walkaround oraz dane ze strony producenta skrzydła. Warsztat na warsztatach jest do obejrzenia. Oryginał należy do mojego kolegi, miałem kilka razy okazję nim latać. Wrażenia są niepowtarzalne, jak zresztą każde latanie - nazwijmy to - indywidualne

 

Wedle ostrożnych szacunków model składa się z około 600 części, choć nie wszystko liczyłem dokładnie. Podziękowania dla Wojtka Fajgi za elementy fototrawione i dla Pepsi-Adama za kalkomanie

 

MBDG%252520-%252520A.JPG

 

MBDG%252520-%252520B.JPG

 

MBDG%252520-%252520C.JPG

 

MBDG%252520-%252520D.JPG

 

MBDG%252520-%252520E.JPG

 

MBDG%252520-%252520F.JPG

 

MBDG%252520-%252520G.JPG

 

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! I to jest to!

Dobry pomysł + świetne wykonanie = pełny sukces

 

Wprawdzie wolę ciężkie maszyny wojskowe, ale jeszcze bardziej w modelarstwie cenię oryginalność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w Szczecinie i niestety nie widzę na zdjęciach tylu niuansów co na żywo, Twój aparat nie radzi sobie z tym maleństwem!

Motolotnia znakomicie zrobiona, wszystkie drobiazgi na wózku od otworu na pitot, przez kątowniki mocujące wiatrochron, po okucie mocujące śmigło, widoczne!! Zadbałeś o każdy drobiazg w tym małym, nawet bardzo małym modelu. Wielkie, wielkie brawa się Tobie należą

Świetny model, pozdro- Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim serdecznie dziękuję za wpisy i pozytywne opinie. Nadto słusznie mi się tu i ówdzie oberwało za fotki. Podjąłem zatem próbę polepszenia ich jakości, czy się udała sami oceńcie, mnie te kwestie foto nie podchodzą i nie wychodzą...

 

DSC04703.JPG

 

DSC04704.JPG

 

DSC04705.JPG

 

DSC04706.JPG

 

DSC04707.JPG

 

DSC04708.JPG

 

DSC04709.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Cześć,

miło mi powiadomić, iż w ostatni weekend (25-27 października 2019) podczas 38 IPMS Expo and Competition w Atenach (Grecja), malusieńka motolotnia ze znakami "SP" otrzymała:

- złoto w swej kategorii;

- Best Aircraft;

- oraz Best of Show.

I nie będę tu gadał żadnych szczególnych podsumowań poza tym, że jestem po prostu z tego bardzo dumny i szczęśliwy :-)

4n7sqU3h.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.