Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Artek82 napisał:

naszych Biesów, Dromadera i Wilgi nie słychać w ciągu dalszym 

Jeżeli z krajowych producentów nikt nie podejmie tego tematu to na innych bym nie liczył a już na czeskie firmy tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Artek82 napisał:

A naszych Biesów, Dromadera i Wilgi nie słychać w ciągu dalszym

Ponoć wszystko już gotowe, tylko chwilowo zabrakło Answerowi zszywek żeby pudełka pozszywać...

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Grzes napisał:

Ponoć wszystko już gotowe, tylko chwilowo zabrakło Answerowi zszywek żeby pudełka pozszywać...

Już tak nie szyderujmy z nich 😉 Może płyną te zszywki do Polski, z Chin, na jednym z kilkudziesięciu statków, w jednym z kilku tysięcy kontenerów, w którymś z kilkunastu milionów pudełek :hmmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cessna 185 miała być pewniakiem w tym roku wiec sam widzisz :hmmm:ale to nowe modele, a Breguet 14 to będzie reaktywacja zapewne AZmodelu. Mogliby wznowić jeszcze L-200 Moravę i L-60 Brigadyra 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artek82 napisał:

Mogliby wznowić jeszcze L-200 Moravę i L-60 Brigadyra

Czyżby chodziły Ci po głowie nasze lotnicze karetki? :chytry:

O Brygadyrze, tak jak i o Turbolecie dowiedziałem się jak już po nich śladu nie było w sklepach...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mirage3 napisał:

Teraz to nawet Special Hobby zapowiadział Ki-21  :D  Klęska urodzaju :haha:

 

Boxart Ki-21-I "Sally" SH72401 Special Hobby

 

No cóż, Special Hobby kolejny raz jest drugi. Podobnie było z Mirage III , który był zapowiadany przez SH, zapowiadany, zapowiadany ... i w między czasie Modelsvit wydał swojego i teraz cisza. Dawno dawno temu SH pokazywało również rendery Skyridera (jakieś hmm 6 lat temu) i od tego czasu ... cisza.

 

Teraz ten Ki-21. Jeśli Ki-21 wydany przez ICM będzie na poziomie ich Do-17, to ja wybieram ICM.

 

Pzdr.

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artek82 napisał:

Piszą że wreszcie będą zapowiadane wcześniej Cessny 180/185 i 150/152 czyli trzeba zbierać srebrniki 😎 Wznowienie Bregueta 14 także cieszy.  A naszych Biesów, Dromadera i Wilgi nie słychać w ciągu dalszym 🙄

 

A Breguet 14 ma polskie kalkomanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzes napisał:

Czyżby chodziły Ci po głowie nasze lotnicze karetki? :chytry:

O Brygadyrze, tak jak i o Turbolecie dowiedziałem się jak już po nich śladu nie było w sklepach...

No pewnie 😎 Ja w sumie mam cały tabor ZLS z epoki z wyjątkiem Gawrona, ale zanim znajdę czas na ulepienie tego wszystkiego to może w końcu i Gawrona doczekam 😉 Brygadira nie ma już bardzo długo, a Morava była reaktywowana przez KP już bez żywic i blaszek, ale bardzo niskim nakładem i szybko zniknęła. Turboleta ja też nie załapałem reaktywowanego z poprawnym nosem i wtryskowym szkłem, ale zadowoliłem się oryginalną Gavią jakiś czas temu. Tylko teraz dylemat czy Papugę, czy karetkę 🙄 Ja ogólnie nie potrzebuję, ale znajomi maruderzy wiercą dziurę w brzuchu żebym się rozglądał bo jest sporo chętnych na Moravki, Brigadyrki i Turbolety właśnie.

 

EDYTA: Będę miał cały tabor jak tą Cessnę 185 wydadzą to się "Danutę" zrobi :chytry:

 

1 godzinę temu, Kolekcjoner WP napisał:

 

A Breguet 14 ma polskie kalkomanie?

Tego własnie nie napisali 

 

1 godzinę temu, myszaty napisał:

Kalki to pikuś, będzie model to resztę się ogarnie...

Dokładnie. Do dziś żałuję że nie kupiłem LVG CVI z KP bo to bardzo ładny model, a już dawno zniknął.

Edytowane przez Artek82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grzes napisał:

Ponoć wszystko już gotowe, tylko chwilowo zabrakło Answerowi zszywek żeby pudełka pozszywać...


Ty sobie dworujesz i w tym przypadku się nie dziwię, ale z drugiej strony wiem o realnie opóźnionych premierach modeli z braku kartonu na dolne części pudełek i sprowadzaniu go spoza Polski, żeby to opóźnienie zredukować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2021 o 18:30, Artek82 napisał:

[...]  Turboleta ja też nie załapałem reaktywowanego z poprawnym nosem i wtryskowym szkłem, ale zadowoliłem się oryginalną Gavią jakiś czas temu. Tylko teraz dylemat czy Papugę, czy karetkę 🙄

 

Gdzie tu dylemat? Papuga PRZED karetką? no proszę... 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kopernik napisał:

Ludziska, nie czepiajcie się. Ja już przywykłem do świetnych zapowiedzi od rodzimych producentów. Szkoda tylko, że jakoś słabo radzą sobie z realizacją ... 

XIII.jpg

Akurat trafiłeś kulą w płot, bo IBG systematycznie realizuje niemal wszystkie swoje zapowiedzi, a temat Lublina z tego co pisali przy okazji premiery Dory bynajmniej nie umarł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IBG Zapowiedziało lubliny akurat jak rozgrzebałem modele Aeroplastu.

 

*Edit. Dopiero teraz patrzę, że to z 2018 roku...

Edytowane przez Kolekcjoner WP
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, filipsg napisał:

Akurat trafiłeś kulą w płot, bo IBG systematycznie realizuje niemal wszystkie swoje zapowiedzi, a temat Lublina z tego co pisali przy okazji premiery Dory bynajmniej nie umarł :)

Oj, to uspokoiłeś mnie. Czekam już 3 lata, poczekam jeszcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, myszaty napisał:

Trzeba będzie przypilnować oferty w  KS Model, żeby tego Bregueta nie przegapić, zrobił bym sobie Orlińskiego..., fajne uzupełnienie do Skarżyńskiego i Żwirki i Wigury...

 

Bre XIV i Orliński? Jak to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, letalin napisał:
3 godziny temu, myszaty napisał:

Trzeba będzie przypilnować oferty w  KS Model, żeby tego Bregueta nie przegapić, zrobił bym sobie Orlińskiego..., fajne uzupełnienie do Skarżyńskiego i Żwirki i Wigury...

 

Expand  

Bre XIV i Orliński? Jak to? 

XIX...ale wtopa 🥺🥴

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.