Skocz do zawartości

Tornado ECR 46+34 - 1/32 Revell


jrminiatures

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać. 
Długo mnie tu nie było :) W tym roku trochę się opierdzielałem ale ostatnio wziąłem się za dokończenie modelu Tornado ECR od Revella w skali 1/32. To dość stary model (1994) zapakowany w nowe pudełko. Podziałałem trochę z powierzchnią modelu - trasowanie linii i nitowanie, dodałem żywiczny pełny kokpit od Airsa oraz żywiczne dysze tez od Airsa. Model przedstawia maszynę w nowym malowaniu jednokolorowym z jednostki JBG 32 Lechfeld 46+34 w Niemczech. Całość budowy do zobaczenia na moim FB. Malowany Gunzakami C. Oglądajcie.

Tornado_000.jpgTornado_001.jpgTornado_002.jpgTornado_003.jpgTornado_004.jpgTornado_005.jpgTornado_006.jpgTornado_007.jpgTornado_008.jpgTornado_010.jpgTornado_012.jpgTornado_013.jpgTornado_014.jpgTornado_015.jpgTornado_016.jpgTornado_018.jpgTornado_019.jpgTornado_020.jpgTornado_021.jpgTornado_022.jpgTornado_023.jpgTornado_024.jpgTornado_025.jpg

 

oraz kilka detali:


detal_00.jpgdetal_01.jpgdetal_03.jpgdetal_05.jpgdetal_06.jpgdetal_07.jpgdetal_08.jpgdetal_09.jpgdetal_10.jpg

Pozdro!

  • Like 11
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem zdjęcia na FB, jeden z kolegów modelarzy wrzucił je na grupę międzynarodową. Powiem tak - według mnie przyciągnie uwagę na każdej wystawie, na której go zaprezentujesz i pewnie zgarniesz nie jedną nagrodę. Jestem pod ogromnym wrażeniem, w jak przemyślany sposób zrobiłeś efekty postarzania modelu - gdzie przyciemnić, gdzie rozjaśnić. Zakładam, że pracowałeś z dużą ilością zdjęć oryginałów, bo właśnie w Ostrawie zrobiłem kilkanaście zdjęć włoskiego Tornado, który dokładnie w ten sam sposób był ubrudzony (szczególnie na stateczniku pionowym).

Gratuluję pięknie wykonanego modelu. Na pewno możesz być z niego zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli był tak faktycznie upaćkany - to cacy. Ale jeśli był na niemieckich blachach... Niemcy to raczej porządny naród... :D

A to oryginał:

42571_1155521556.thumb.jpg.376854b52e2435531d5fe94bcc4520d3.jpgphoto_400_72488.jpg.5dcde58b14ea9e1c253b0984231c32b1.jpg4634-german-air-force-panavia-tornado-ecr_PlanespottersNet_259574_c3b79462cf.thumb.jpg.60cc25841d7cbddd5f1619fd6db6ba95.jpg

Edytowane przez WujekAlice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Mikolaj75 napisał:

Kto zna choćby niemieckie Tornada i Phantomy to wie, że blachy nie mają nic wspólnego z pucowaniem samolotów.

Przepiękny model, wizualnie wspaniały, gratulacje ?

Serio wyglądają jak podrzdzewiały ocynk? ? Na zdjęciach tego nie widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Jest jednak pewna różnica. Ta nutka zieleni i żółci, oraz charakterystyczna faktura nasuwa nieodparte skojarzenie ze tak charakterystycznym metalowym wiaderkiem z blachy ocynkowanej. Do tego to inny samolot.

1523773493_wiadroocynk.thumb.jpg.3641f6e31362b6d823e810958f9fbeec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie i realistycznie wykonany model , podoba mi się i to bardzo .

A kolega wujek niech coś skleci w podobnym stylu lub bardziej zadbany to też pooglądamy i ocenimy .

Pozdrawiam Mirek .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie model - to oryginał - znaczy to wiaderko.

A tak poważnie - chętnie bym coś sklecił, tylko jeszcze jestem za chudy w uszach - ale jak prezydent - cały czas się uczę. Tyle, że mam oczy i widzę, że mimo wszystko jest dosyć spora różnica między oryginałem i modelem, a wydaje mi się, że tradycyjnie rozumiane modelarstwo to odwzorowywanie rzeczywistości, a nie jej "poprawianie". Dlaczego wszyscy się upierają, że ślady eksploatacyjne mają być tak wyraziste? Nawet jeśli to nie ma pokrycia w rzeczywistości. Model jest świetnie zrobiony, Szapoba, tylko niestety trochę "przeprodukowany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornadko robi ogromne wrażenie. Ja osobiście sceptycznie podchodzę do ścioranych modeli (chyba, że na dioramie stoi) bo lubię po prostu stan fabryczny. Może dla tego, że jeszcze nie widziałem tak dobrego modelu?.  Wygląda jak na tej fotce z Airliners.net. tak, że jak by w tę fotę wstawiło się w photoshopie powyższy model nie było by różnicy?.

Co do utrzymywania Tornad w czystości to obojętnie czy brytyjskie, włoskie, niemieckie czy saudyjskie to zawsze maja ogony osmolone przez rewersy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie przepiękny model, czegoś takiego chyba tutaj jeszcze nie było i śmiem powiedzieć, że to chyba najlepszy model jaki ktokolwiek pokazał na tym forum.
Świetne malowanie i soczyste, wielowarstwowe brudzenie, choć jak dla mnie mocno przesadzone. I nie chodzi mi o to że nierealistyczne, bo to dla mnie nie ma dużego znaczenia, liczy się przecież efekt, wrażenie. I ten efekt jest świetny, ale czuć jednocześnie lekki przesyt, nadmiar technik i efektów. Można wręcz powiedzieć że sam model trochę ginie pod tymi cudeńkami. Niby to źle, ale przecież w sumie jednak bardzo dobrze.
Świetna rzecz, moje gratulacje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba. Weathering przesadzony.

Od strony technicznej opad szczęki, od strony hm... nie lubię słowa realizm, ale nie ma chyba jakiejś alternatywy, chociaż skłaniam się ku immersyjności z branży gier. Otóż jeżeli chodzi o immersyjność, to też uważam, że za bardzo styrany. Wygląda, jakby przez ostatnie kilka miesięcy intensywnie operował z pokładu lotniskowca w warunkach konfliktu zbrojnego. Może się mylę, ale takie odnoszę wrażenie, farba wygląda jak wyżarta przez sól oceaniczną, takie malowanie idealnie pasowało by Tomcatowi albo Hornetowi.

 

Fajna galeria, masa dobrych zdjęć :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyborny. Na FB obserwowałem powstawanie.... jestem pod wrażeniem pracy włożonej w lakierowanie. Zdecydowanie poziom mistrzowski?

I dzięki za maski, robią robote

Pozdr.

Edytowane przez leon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.