Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki! Byłem pewien, że gdzieś już je widziałem, ale pomroczność jakaś mnie dopadła ?

Co do zdjęcia, proszę bardzo:

Een_groep_Recce_M3_Stuart_tanks_passeert_geparkeerde_vrachtwagen._Een_kapitein_…,_Bestanddeelnr_5740.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi TAW - ie, spieszę Ci odpowiedzieć na Twe pytanie. Otóż dlaczego lufy maluje się na czerwono? Są dwie możliwości. Pierwsza to taka, że czerwony rzuca się w oczy, wiec jak widać czerwony otok lufy, znaczy, że nie ma pokrowca na niej, a skoro nie ma, to czołg może wystrzelić i trzeba uważać. Jest teoretycznie w gotowości. Czyli mamy tu względy bezpieczeństwa. W podobnym celu niektóre Leopardy mają czerwone śruby na kołach jezdnych - żeby były widoczne jak wypadną w trawę; podczas naprawy na skraju pola bitwy. Druga możliwość jest taka, że żeby było ładnie po prostu. A, że nie jest to jakaś częsta praktyka, to pierwszą możliwość bym odrzucił. Pozdrowienia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, poradźcie mi jakie modele czołgow i jakiegoś pojazdu wojskowego zakupić jako pierwszy model dla 6-cio i 8-latki. Chodzi mi o to aby były prosre w budowie (samoskładalne) i raczej małe, skala 1/72 będzie chyba najlepsza. Modele będą malowane pędzelkiem więc to też przemawia za małą skalą. 

Z góry dzięki za podpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rymulus napisał:

Hej, poradźcie mi jakie modele czołgow i jakiegoś pojazdu wojskowego zakupić jako pierwszy model dla 6-cio i 8-latki. Chodzi mi o to aby były prosre w budowie (samoskładalne) i raczej małe, skala 1/72 będzie chyba najlepsza. Modele będą malowane pędzelkiem więc to też przemawia za małą skalą. 

Z góry dzięki za podpowiedzi. 

Może coś od Revell Easykit? https://revell.com.pl/modele-do-skladania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rymulus napisał:

Hej, poradźcie mi jakie modele czołgow i jakiegoś pojazdu wojskowego zakupić jako pierwszy model dla 6-cio i 8-latki. Chodzi mi o to aby były prosre w budowie (samoskładalne) i raczej małe, skala 1/72 będzie chyba najlepsza. Modele będą malowane pędzelkiem więc to też przemawia za małą skalą. 

Z góry dzięki za podpowiedzi. 

A ja bym zaproponował może w 1/35 , są większe , łatwiej będzie  je pomalować i obkleić. Jak dla mnie najlepiej Tamiya, jest samoskładalna  ,można je zrobić praktycznie bez grama szpachli , dodatkowym plusem jest to że nie mają niewiadomo ile części , zobacz to:

https://www.mojehobby.pl/products/US-Jeep-Willys-MB-1-4-Ton-Truck.html

https://www.mojehobby.pl/products/US-2-1-2-ton-6x6-Cargo-Truck.html

Pozdr. A,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się kolejny model T-72A czyli Trumpeter 09546 T-72 Mod 1979. Mam pytanie dla znawców. Jak się on ma do naszych T-72 używanych w WP?  Dalej dłubać w starej Tamiya czy ten to już nowa jakość i zgodność z realnymi egzemplarzami w PRL (III RP)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czart napisał:

Pojawił się kolejny model T-72A czyli Trumpeter 09546 T-72 Mod 1979. Mam pytanie dla znawców. Jak się on ma do naszych T-72 używanych w WP?  Dalej dłubać w starej Tamiya czy ten to już nowa jakość i zgodność z realnymi egzemplarzami w PRL (III RP)?

 

Jeszcze go co prawda nie macałem, nie wiem czy ma dodatkowa płytę na przodzie kadłuba, ale jeśli jest tak to stara Tamiya w końcu prawdopodobnie będzie mogła odejść na emeryturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pancerniaków ?

Jako, że jestem zielony w tym temacie mam do Was prośbę o identyfikację gąsienic. Pochodzą one z modelu Shermana Mid-Production Hobby-Boss 1/48. Z tego co wiem to na tym czołgu stosowano różne gąsienice w kwestii użytych materiałów, czyli w pełni metalowe i częściowo gumowe, a więc jaką wersję przedstawiają, albo do jakiej wersji im bliżej ?

 

Pytam tylko pod kątem ich malowania, żebym ich błędnie nie zmetalizował ?

   

gąsienice.jpg

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, arhtus napisał:

Jako, że jestem zielony w tym temacie mam do Was prośbę o identyfikację gąsienic. Pochodzą one z modelu Shermana Mid-Production Hobby-Boss 1/48. Z tego co wiem to na tym czołgu stosowano różne gąsienice w kwestii użytych materiałów, czyli w pełni metalowe i częściowo gumowe, a więc jaką wersję przedstawiają, albo do jakiej wersji im bliżej ?

 

Pytam tylko pod kątem ich malowania, żebym ich błędnie nie zmetalizował ?

https://www.rcuniverse.com/forum/rc-tanks-369/11623227-wish-list-rc-tank-2.html

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 8.02.2020 o 22:25, rymulus napisał:

Hej, poradźcie mi jakie modele czołgow i jakiegoś pojazdu wojskowego zakupić jako pierwszy model dla 6-cio i 8-latki. Chodzi mi o to aby były prosre w budowie (samoskładalne) i raczej małe, skala 1/72 będzie chyba najlepsza. Modele będą malowane pędzelkiem więc to też przemawia za małą skalą. 

Z góry dzięki za podpowiedzi. 

Pewnie już za późno, ale może coś Menga z serii World War Toons? Tam nawet nie trzeba kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Orientuje się ktoś może czy jakiś rodzimy producent zrobił trał przeciwminowy tw-92 w skali 1:35? Dostałem model t72 od tamki z takimi trałami i trumnami do rozminowywania terenu. Co do trumien to robił jakiś modelarz z Krakowa po którym ślad zaginął. Ale info o trale nigdzie nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.