Skocz do zawartości

C-17A Globemaster III ANIGRAND 1/72


podciech

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pier...... to jest masakra - oczywiście w absolutnie pozytywnym znaczeniu. Efekt już jest niesamowity, koniec musi byc powalający 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2019 o 20:02, podciech napisał:

gSOCiT5.jpg

xrtK94z.jpg

Pozwolę sobie  zadać pytania.

  • Czy mógłbyś krótko opisać wady i zalety suwmiarki elektronicznej YATO?
  • Czy przyrząd przytrzymujący szybkę to „pęseta podciśnieniowa”?
    • Czy samoróbka, czy zakupiony?
    • Czy mógłbyś krótko opisać wady i zalety?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główną zaletą suwmiarki elektronicznej jest łatwość w posługiwaniu się nią. Mam na myśli odczyt wyniku pomiaru na wyświetlaczu. W zasadzie ta cecha czyni ją idealnym narzędziem przy niezbyt precyzyjnych i częstych pomiarach. Trzeba tylko pamiętać że powierzchnie szczęk pomiarowych muszą być czyste przed wyzerowaniem suwmiarki, co z kolei skutkuje prawidłowym (lub nie) pomiarem. Suwmiarki elektroniczne są wrażliwe na wstrząsy i potrafią się "rozkalibrować". Choć osobiście na potrzeby hobby używam tradycyjnej suwmiarki której noniusz jest wyskalowany do 0,01mm to uważam że do zgrubnych pomiarów elektroniczna zupełnie wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

 Kjp_a_man , Marcin ci dokładnie opisał temat suwmiarki wyręczając mnie za co mu dziękuję ,jeżeli chodzi o zdjęcie z szybką to jest zwykła wykałaczka z odrobiną plasteliny beztłuszczowej :D pozdrawiam 

Edytowane przez podciech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

 Model postaram się skończyć , ale coś czuje że kinetic prędzej wyda swojego c-17 . Grzechu film TOP-GUN to mój kultowy film nie zliczę ile razy od 86 roku go oglądałem i nadal to robię , to chyba taka choroba.:D:D

Edytowane przez podciech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Każdy kto oglądał Top gun chciał być Maverick'iem, po odcinku Czterech pancernych, z kumplami siedzieliśmy w śmietniku wyglądaliśmy przez klapy, a jak atakowaliśmy to zamykaliśmy klapy. Nikt nie zwracał uwagi na to co znakdowało się wewnątrz. To nie to co dziś jakieś czarodziejki z księżyca.

A powracając do modelu, to nie mogę się doczekać naztępnych zdjęć z relacji.:super:

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za wytrwałość, brawo za efekty pracy. Już sam kokpit to w zasadzie osobny model.

Tak sobie przekornie myślę, że gdyby anigrandziarze wydali porządny zestaw, to dziś nie miałbym okazji twojego modelu podziwiać... także paradoksalnie i im należą się podziękowania :D :D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.