Skocz do zawartości

C-17A Globemaster III ANIGRAND 1/72


podciech

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki  panowie ?.

10 godzin temu, Mikolaj75 napisał:

Fantastyczne... Ale musisz mieć kwity dobre.. Fach w ręce poza dyskusją ?

Mikołaju kwity to zdjęcia , na szczęście jest ich sporo w necie gorzej z określeniem która ładownia od którego należy. Praktycznie każda z nich jest inna i pod względem barwy szczegółów jak i ich rozmieszczenia . ?

 

1 godzinę temu, Przemek Przybulewski napisał:

Bajka, podziwiam i umiejętności i chęci.

Ten klej, to rozumiem, jako imitacja jakiegoś poszycia wypełnienia, czy coś innego?

Przemo ponieważ głębokość wręg była za duża szukałem sposobu ich wypełnienia , a jednocześnie stworzy łagodniejsze przejścia między nimi .W rzeczywistości na wręgach jest jakaś izolacja termiczna czy coś podobnego dokładnie ni wiem . Ten klej fajnie się rozlewa tyko kurczy się i trzeba nakładać kilka warstw. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi człowiek te modele i robi, myśli, ze coś tam umie, a przyjdzie ci taki jeden z drugim, coś pokaże i się potem człowiek zastanawia, czy nie lepiej jednak lepić babki z piasku, albo najwyżej coś z plasteliny... Depresja gotowa. Nic tak nie zdołuje modelarza jak inny modelarz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, WujekAlice napisał:

Robi człowiek te modele i robi, myśli, ze coś tam umie, a przyjdzie ci taki jeden z drugim, coś pokaże i się potem człowiek zastanawia, czy nie lepiej jednak lepić babki z piasku, albo najwyżej coś z plasteliny... Depresja gotowa. Nic tak nie zdołuje modelarza jak inny modelarz...

coś w tym jest ?
Ja z tego powodu przeszedłem w tryb "sklejacza" bardziej niż modelarza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, WujekAlice napisał:

Depresja gotowa.

A tam zaraz depresja. Poprostu trzeba przyjąć do wiadomości że są wśród nas "czarodzieje" którym w życiu się nie dorówna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Xmen napisał:

A tam zaraz depresja. Poprostu trzeba przyjąć do wiadomości że są wśród nas "czarodzieje" którym w życiu się nie dorówna.

Ja wyszedłem jeszcze z innego założenia.
Jest za dużo modeli które chciałbym zrobić.
Jak sobie pomyślę ile czasu trzeba żeby takie cuda wystrugać a ile faktycznie mam tego czasu, to zeszłoby mi się kilka lat.
Dlatego podziwiam, chęci, samozaparcie, upór jak zwał tak zwał. Jest miło popatrzeć, pozachwycać się, ba nawet pozazdrościć i pomarzyć. Ale poźniej trzeba wrócić do rzeczywistości. ?

@podciechDzięki za wyjaśnienie z tym klejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem przypadkiem. Samolotów zwykle nie oglądam, bo poza malowaniem to się niewiele miedzy sobą różnią (*moim zdaniem). Ale przyuważyłem na głównej stronie tytuł wątku i postanowiłem że zajrzę, bo chyba jeszcze nigdy nie widziałem modelu globemastera. Najpierw pomyślałem "O rety, ale ktoś kupił obrzydliwego żywicznego kloca. Toć plasticarty były bardziej finezyjne od tego". A potem, z każdym kolejnym zdjęciem szczeka mi coraz niżej opadała. Przepiękny model! Bardzo mi się podobają takie przeróbki. Dziękuję, że zechciałeś się z nami podzielić swoją pracą. To prawdziwa przyjemność oglądać kolejne etapy Twojej pracy nad modelem. 

Edytowane przez Pan_Cerny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością melduję ,że modelarze to nie tylko  ,,banda,, oszołomów,ale też wrażliwi na piękno ludzie.Ktoś przywołał Jaco Pastoriusa.Też bym pograł jak Buddy Rich,ale się nie da.A wracając na ubitą ziemię ,...robota  w tym modelu  to takie  robienie możliwym czegoś  nie do zrobienia.,Wielki szacunek!.Tally ho!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tym modelem dołączasz do grona kilku w Polsce arcymodelarzy, którzy robią arcydzieła z niczego. Podziwiam, bo wiem ile takie wykonanie kosztuje samozaparcia, czasu poświęconego oraz wykorzystania wiedzy. GRATULUJĘ I WIELKI SZACUN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś nie wiedział,Jaco, bass guitar, Rich perkusja.Absolutne mistrzostwo świata w tych dziedzinach.Ale to trochę poza tematem , przepraszam forumowiczów za chwile wspomnień..Tak bywa kiedy chcą nas zamknąç w klatce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę i patrzę i masuję szczękę po podniesieniu z podłogi... a w międzyczasie zastanawiam się, czy nie prościej było ten model robić zupełnie od zera? Tyle przeróbek, że z bazowego modelu to jakieś pojedyncze skrawki plastiku zostaną w końcowym dziele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Crimson King napisał:

Jakby ktoś nie wiedział,Jaco, bass guitar, Rich perkusja.

 

Wygooglowali by se :D  A z takim nikiem to nie dziwne, że wiesz o co mi chodziło :D

A co do Globmastera - to siedzę i paczę . Colę i czipsy mam. Tylko się boję, że wątkowy znowu nas może opuścić. To byłoby straszne, jak zawieszenie serialu "Carnivale"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.