Skocz do zawartości

C-17A Globemaster III ANIGRAND 1/72


podciech

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Nie ukrywam że mam już dosyć tej ładowni , ale na początku moje założenia były takie aby wykonać pełną ładownie nie zależnie od tego czy będzie ją widać całą czy nie. 

W dniu 7.05.2020 o 21:48, persyMG napisał:

Tak patrzę i patrzę i masuję szczękę po podniesieniu z podłogi... a w międzyczasie zastanawiam się, czy nie prościej było ten model robić zupełnie od zera? Tyle przeróbek, że z bazowego modelu to jakieś pojedyncze skrawki plastiku zostaną w końcowym dziele...

Może i prościej by było wydłubać od zera ale nie miałem na tyle mocnych kwitów żeby to zrobić a bryła c-17 w brew pozorom nie jest taka łatwa .

Serdecznie pozdrawiam.

 

Edytowane przez podciech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujku Alice.Dzięki za dobre słowo.. Muzyka to moja pierwsza miłość, mam ich jeszcze wiele.Model  tego samolotu w tym wykonaniu ,to zegarmistrzostwo!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 7.05.2020 o 11:38, Irek-M1 napisał:

Jak będę w Poznaniu to chciałbym zobaczyć w realu to super pracę. Ale jest radocha po zrobieniu takich elementów.

Oczywiście Irek ze zapraszam jak dojdzie do tego ze go  skończe .Tak jak piszesz namęczysz się ale radość potem jest . Pozdrawiam

Edytowane przez podciech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My modelarze, to jesteśmy jednak nieźle "p.....i".  Ja oczywiście też się strasznie pod jarałem tą robotą. zwłaszcza tymi zdjęciami krok po kroku pokazującymi jak ta cała sekcja był tworzona. Ale jakby to pokazać jakiemuś normalnemu człowiekowi, to by chyba jednak nie wiedział czym się tak podniecamy ,_)) Tak, czy inaczej wygląda super, a kabelki zrobione mistrzowsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gerd napisał:

po tym co tu widziałem zastanawiam się czy nie zlikwidować konta i zająć się sadzeniem rzepy...

A za rok na forum "rzepiarzy" trafi się Podciech który pokaże Ci taką rzepę, że też zamkniesz tam konto i zajmiesz się śpiewem i jodłowaniem ? I pewnie tez do czasu ?

Edytowane przez thor_
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2020 o 21:59, WujekAlice napisał:

Wygooglowali by se :D  A z takim nikiem to nie dziwne, że wiesz o co mi chodziło :D

A co do Globmastera - to siedzę i paczę . Colę i czipsy mam. Tylko się boję, że wątkowy znowu nas może opuścić. To byłoby straszne, jak zawieszenie serialu "Carnivale"

 

W dniu 7.05.2020 o 21:48, Crimson King napisał:

Jakby ktoś nie wiedział,Jaco, bass guitar, Rich perkusja.Absolutne mistrzostwo świata w tych dziedzinach.Ale to trochę poza tematem , przepraszam forumowiczów za chwile wspomnień..Tak bywa kiedy chcą nas zamknąç w klatce

 

Jestem za Davem Lombardo jednak. A pomimo wszystkich death thrash Black metali z którymi żyje na co dzień, najważniejsza kompozycja, do której wracam zawsze, to Shine on You Crazy Diamond. Co do wątku.. no ja już znalazłem nazwę sobie w tym hobby.. Sklejacz. Cieszę że mogę oglądać prace Modelarzy. Tak jak ten Globemaster. Ładownia po prostu Wow.. poziom nieosiągalny dla mnie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Napisano (edytowane)

Witam , przedstawiam dokończony przód , sufit z wyposażeniem , brakujące panele na bokach , prawe drzwi ładowni , oświetlenie i uzupełniłem drobiazgami tylne panele przy rampie. Prace które wykonałem pozwalają mi zamknąć na dobre ładownie :).

Pozdrawiam

rfVw46X.jpg

vJsohlU.jpg

zElWPmd.jpg

WQvxDoe.jpg

SzwBvX5.jpg

dXsyFkW.jpg

Ranln8j.jpg

IykPWn6.jpg

FbMoVTQ.jpg

SR4AGJ4.jpg

nVj66k5.jpg

p2Ugci8.jpg

sFRk5CY.jpg

 

LN2jy5A.jpg

2nfff8l.jpg

ml2GiyZ.jpg

BL6NUBF.jpg

ObIlAQa.jpg

QydhkPq.jpg

l21GwBJ.jpg

oQfSJe6.jpg

Al6oqP5.jpg

BtgkqzA.jpg

MZ4WVVp.jpg

4tUCH1b.jpg

lP2Bvlo.jpg

wF0ww14.jpg

nTb8Ut0.jpg

GzjKbt4.jpg

KRqJWS9.jpg

 

Edytowane przez podciech
  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wow::wow::wow::wow:

To niemożliwe. Tak się nie da. To są jakieś czary. Ale czary nie działają więc musi być jakieś logiczne wytłumaczenie jak to jest zrobione...  Niesamowita robota! Pełen szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie cudowna robota. Wcale nie zniechęcająca - ta jakość motywuje do tego, aby starać się równać do takiego poziomu.

Jedno co mnie martwi to to, że wiele z tych filigranowych i precyzyjnych elementów zniknie w przepastnym cielsku kadłuba, a otwarte wrota ładunkowe będą jedynie nagrodą pocieszenia dla oglądających... No chyba, że się mylę i jest jakaś koncepcja ekspozycji, co?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mikolaj75 napisał:

 

Jedno co mnie martwi to to, że wiele z tych filigranowych i precyzyjnych elementów zniknie w przepastnym cielsku kadłuba, [...]

Napisał modelarz co zamknął piękne wnętrze Dorniera :D . Ale spoko, ja się uczę tego samego :) . W końcu najlepiej jest się uczyć od najlepszych. 

Co do Globemastera - nie przeczytałem jakie autor ma plany ale myślę, że robiąc całe to oświetlenie i wnętrze ma jakiś pomysł na ekspozycję. Może ten model będzie elementem scenografii do kolejnej części Mission Impossible albo do Bonda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały warsztat Modelarza. To jest właśnie Modelarstwo Redukcyjne. Z tymi "sprzedawaniami warsztatów" i "szukaniem nowego hobby", to miła kokieteria Kolegów, którzy znają się na rzeczy i doceniają. Takie warsztaty nie zniechęcają, tylko motywują, jak słusznie zauważył Kolega Mikołaj, sam będąc świetnym Modelarzem.

Co do ekspozycji: Kolega "podciech" ma zapewne jakąś koncepcję, ale... Istnieją przecież np. mikrokamery z przekazem do odbiornika obok, zupełnie przystępne cenowo. Jedną, lub dwie do środka na czas ekspozycji, obok laptop - i wszystko (prawie) widać. Jeśli ekspozycja tego nie dopuszcza, zwiedzającym wystarczą zdjęcia dokumentujące budowę, a nam - niniejsza relacja.

Choć, nie. Nie wystarczą. Prosimy o jeszcze więcej. Mistrzowska robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie , przepraszam że dopiero teraz odpisuje.                                                                                                                                                                                                                          Koledzy bardzo dziękuje za wszystkie wpisy. 

W dniu 9.07.2020 o 14:06, Rzeznik napisał:

Przepiękna robota.  Z jakiego  (średnica, gatunek) drutu zrobiona jest imitacja okablowania?

Na pewno Ameryki nie odkryje :D. Okablowanie najczęściej robię z drucików pozyskanych z różnej wielkości cewek magnetycznych. Występują one w obwodach elektrycznych lub elektronicznych. Zalety : Po pierwsze świetnie nadają się do wszelakich układów z diodami SMD , druciki są pokryte lakierem co zapewnia izolacje .Po drugie jeżeli chodzi o okablowanie  drucik przeciągasz w papierze ściernym 400 ,traci lakier i świetnie przyjmuje farbę , układa się  i klei.   

W dniu 9.07.2020 o 15:17, Mikolaj75 napisał:

Dla mnie cudowna robota. Wcale nie zniechęcająca - ta jakość motywuje do tego, aby starać się równać do takiego poziomu.

Jedno co mnie martwi to to, że wiele z tych filigranowych i precyzyjnych elementów zniknie w przepastnym cielsku kadłuba, a otwarte wrota ładunkowe będą jedynie nagrodą pocieszenia dla oglądających... No chyba, że się mylę i jest jakaś koncepcja ekspozycji, co?

Mikołaju tak jak zapewne Ty i wielu innych kolegów pogodziłem się z tym że to co dłubiemy miesiącami w finale ginie za kurtyną . Pozostaje satysfakcja i zdjęcia . Niestety nie ma chyba możliwości pokazania w pełni ładowni .                                                                                                                                                                                                                           

Jeżeli chodzi o pokazanie dla oglądających jedyną możliwością było by postawienie go na postumencie tak żeby oglądający miał chociaż klęcząc ładownie na wysokości wzroku. Zapewne taka prezentacja modelu wzbudziła by zrozumiałe  oburzenie i zażenowanie wśród kolegów prezentujących swoje modele . Taki " kloc" jeszcze na postumencie  dominował by na stole , dlatego pozostanę na ziemi !!!! 

C-17 będzie stał na płycie postojowej lotniska . Konfiguracja ze zdjęcia : rampa w pozycji takiej jak do cofania , odwracacze ciągu otwarte , światła lądowania na skrzydłach zamknięte zapalone  na ogonie dolne światła również zapalone. Oprucz tego na innych zdjęciach wodać jak c-17 stoi na płycie lotniska  i ma: otwarty spojler przed tylnymi drzwiami desantowymi , wychylone stery , klapy ,sloty, podniesione na skrzydłach hamulce ,otwarte drzwi prawej strony z przodu . To również model będzie posiadał.Niestety w takiej  konfiguracji w całości jak w.w na zdjęciu nie znalazłem dlatego raczej jest to SF. Przypuszczam że  jedyne miejsce gdzie można tak c-17 zobaczyć to pokazy lotnicze gdzie stoi na wystawie statycznej.

Dziękuję  koledze MacW za podsunięcie ciekawego pomysłu z mikro kamerami. Obawiam się że raczej  jest to niedozwolone . Poza tym trzeba by było puścić przewody co na tym etapie budowy raczej odpada.

Jeszcze raz wszystkim dziękuje  , pozdrawiam .

 

1 (Copy).JPG

2.jpg

Edytowane przez podciech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.