Jump to content

Mig 29 Polish Air Force - 1/48 GWH

Recommended Posts

Witajcie. 
W połowie ubiegłego roku zacząłem dłubanie modelu Mig 29 od GWH w skali 1/48, w nowym camo jasno szarym. Merytorycznie gdzieniegdzie kuleje, ale jakoś z tym idzie żyć :) Anteny dziobowe i te na garbie to wydruki 3D żywiczne. Model mimo nitowania seryjnego przenitowałem i przeryłem - bo lubię mieć nad tym wszystkim kontrolę. Z dodatków niewiele, odgromniki i pitot od Mastera, siodełko od Pavla, I dysze od Eduarda. Godło, popiersia numery i insygnia malowane od masek. Reszta to takie sobie stencile od Model maker. Stylizacja to już moja interpretacja, gdyż nasze migacze w tym kamo nie zdążyły się jeszcze ubrudzić - tak mi się zdaje :) Możliwe że model zagości w Hangar No 2 :) Oglądajcie.

Mig_01.jpgMig_04.jpgMig_05.jpgMig_06.jpgMig_07.jpgMig_07.jpgMig_02.jpgMig_03.jpgMig_08.jpgMig_09.jpgMig_10.jpgMig_11.jpgMig_12.jpgMig_13.jpgMig_14.jpgMig_15.jpgMig_16.jpgMig_17.jpgMig_18.jpgMig_19.jpgMig_20.jpgMig_21.jpgMig_22.jpgMig_23.jpgMig%2029%20-%20detal%201.jpgMig%2029%20-%20detal%202.jpgMig%2029%20-%20detal%203.jpgMig%2029%20-%20detal%204.jpgMig%2029%20-%20detal%205.jpgMig%2029%20-%20detal%206.jpgMig%2029%20-%20detal%207.jpgMig%2029%20-%20detal%208.jpg

Pozdro!

• Like 23
  • Thanks 1

Model bardzo ładny, tylko nie za dużo go zużyłeś?, to nowe kamo, nie widziałem  żeby 89 było tak brudne i podniszczone, a widziałem go parę razy. Zależy co tam chciałeś pokazać, bo efekt jest oszałamiający, tego nie podważam. Za trzy tygodnie będę w bazie, zrobię sporo zdjęć, MiGów, jakieś walk around zaktualizuje i wrzucę na forum

• Like 4
13 minut temu, Mario napisał:

... Za trzy tygodnie będę w bazie, zrobię sporo zdjęć, MiGów, jakieś walk around zaktualizuje i wrzucę na forum

I to jest bardzo dobra informacja :piwo:

Posted (edited)

Dzięki za komentarze!

W dniu 1.04.2021 o 19:55, Boros napisał:

Piękny MiG, możesz powiedzieć coś więcej o malowaniu dysz silników.

Dysze zostały pomalowane metalizerami AK Extreme metal - Generalnie podstawa jest aby nakładać na siebie kolory albo maskując maskolem przez gąbke poprzedni kolor, albo przez szablon do marmurku. Ja połączyłem te dwie techniki - dlatego efekty się wzmocnił.  Kolory to praktycznie cała paleta AK Extremme z naciskiem na jet engine, Burnt metal, Blu metal, Purple Metal

W dniu 1.04.2021 o 22:04, Mario napisał:

Model bardzo ładny, tylko nie za dużo go zużyłeś?, to nowe kamo, nie widziałem  żeby 89 było tak brudne i podniszczone, a widziałem go parę razy. Zależy co tam chciałeś pokazać, bo efekt jest oszałamiający, tego nie podważam. Za trzy tygodnie będę w bazie, zrobię sporo zdjęć, MiGów, jakieś walk around zaktualizuje i wrzucę na forum

Tak jak napisałem na wstępie - zużycie maszyny to moja interpretacja - obecnie te maszyny to laleczki - a ja nie chciałem czyściocha - bo nie trzymało by się to kupy z tym co dzieje się na powierzchni lakierniczej. :) A poza tym to będzie materiał do kolejnego odcinak Hangar No2 :)

W dniu 4.04.2021 o 12:51, Mates napisał:

Tylko czy nasze MiGi będą aż tak utyrane? 

Patrząc po zdjęciach wcześniejszych malowań, to tak bedą brudne, ale czy tak jak ja to sobie wymysliłem - to tylko czas pokaże :)

Edited by jrminiatures
  • Like 1

Technicznie bardzo modelarsko, level hard. Przebarwienia na szarościach, i kredowania jak to się podobno fachowo mówi super ale wydaje mi się, że na Miga potrzebna jest inna technika. One po prostu tak nie wyglądają.  Lubię mocno zmęczone samoloty ale migacz tak nawet w ML w Krakowie nie wygląda po ładnych kilku latach stania pod chmurką.  Kolorystyka jest zupełnie inna na Migach , do tego wycieki sa bardziej kolorowe. 29ty lubi pluć na rudobrązowo pod silnikami z drenaży, pierwsze z brzegu zdjęcie to pokazuje: 

MiG-29 - Polish Air Force

• Like 1