Skocz do zawartości

Mig 29 Polish Air Force - 1/48 GWH


jrminiatures

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 
W połowie ubiegłego roku zacząłem dłubanie modelu Mig 29 od GWH w skali 1/48, w nowym camo jasno szarym. Merytorycznie gdzieniegdzie kuleje, ale jakoś z tym idzie żyć :) Anteny dziobowe i te na garbie to wydruki 3D żywiczne. Model mimo nitowania seryjnego przenitowałem i przeryłem - bo lubię mieć nad tym wszystkim kontrolę. Z dodatków niewiele, odgromniki i pitot od Mastera, siodełko od Pavla, I dysze od Eduarda. Godło, popiersia numery i insygnia malowane od masek. Reszta to takie sobie stencile od Model maker. Stylizacja to już moja interpretacja, gdyż nasze migacze w tym kamo nie zdążyły się jeszcze ubrudzić - tak mi się zdaje :) Możliwe że model zagości w Hangar No 2 :) Oglądajcie.

 

Mig_01.jpgMig_04.jpgMig_05.jpgMig_06.jpgMig_07.jpgMig_07.jpgMig_02.jpgMig_03.jpgMig_08.jpgMig_09.jpgMig_10.jpgMig_11.jpgMig_12.jpgMig_13.jpgMig_14.jpgMig_15.jpgMig_16.jpgMig_17.jpgMig_18.jpgMig_19.jpgMig_20.jpgMig_21.jpgMig_22.jpgMig_23.jpgMig%2029%20-%20detal%201.jpgMig%2029%20-%20detal%202.jpgMig%2029%20-%20detal%203.jpgMig%2029%20-%20detal%204.jpgMig%2029%20-%20detal%205.jpgMig%2029%20-%20detal%206.jpgMig%2029%20-%20detal%207.jpgMig%2029%20-%20detal%208.jpg

 

 

Pozdro!

  • Like 27
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ładny, tylko nie za dużo go zużyłeś?, to nowe kamo, nie widziałem  żeby 89 było tak brudne i podniszczone, a widziałem go parę razy. Zależy co tam chciałeś pokazać, bo efekt jest oszałamiający, tego nie podważam. Za trzy tygodnie będę w bazie, zrobię sporo zdjęć, MiGów, jakieś walk around zaktualizuje i wrzucę na forum

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mario napisał:

... Za trzy tygodnie będę w bazie, zrobię sporo zdjęć, MiGów, jakieś walk around zaktualizuje i wrzucę na forum

I to jest bardzo dobra informacja :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze!

 

W dniu 1.04.2021 o 19:55, Boros napisał:

Piękny MiG, możesz powiedzieć coś więcej o malowaniu dysz silników.

Dysze zostały pomalowane metalizerami AK Extreme metal - Generalnie podstawa jest aby nakładać na siebie kolory albo maskując maskolem przez gąbke poprzedni kolor, albo przez szablon do marmurku. Ja połączyłem te dwie techniki - dlatego efekty się wzmocnił.  Kolory to praktycznie cała paleta AK Extremme z naciskiem na jet engine, Burnt metal, Blu metal, Purple Metal

 

W dniu 1.04.2021 o 22:04, Mario napisał:

Model bardzo ładny, tylko nie za dużo go zużyłeś?, to nowe kamo, nie widziałem  żeby 89 było tak brudne i podniszczone, a widziałem go parę razy. Zależy co tam chciałeś pokazać, bo efekt jest oszałamiający, tego nie podważam. Za trzy tygodnie będę w bazie, zrobię sporo zdjęć, MiGów, jakieś walk around zaktualizuje i wrzucę na forum

Tak jak napisałem na wstępie - zużycie maszyny to moja interpretacja - obecnie te maszyny to laleczki - a ja nie chciałem czyściocha - bo nie trzymało by się to kupy z tym co dzieje się na powierzchni lakierniczej. :) A poza tym to będzie materiał do kolejnego odcinak Hangar No2 :)

 

W dniu 4.04.2021 o 12:51, Mates napisał:

 

 

Tylko czy nasze MiGi będą aż tak utyrane? 

Patrząc po zdjęciach wcześniejszych malowań, to tak bedą brudne, ale czy tak jak ja to sobie wymysliłem - to tylko czas pokaże :)

Edytowane przez jrminiatures
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie bardzo modelarsko, level hard. Przebarwienia na szarościach, i kredowania jak to się podobno fachowo mówi super ale wydaje mi się, że na Miga potrzebna jest inna technika. One po prostu tak nie wyglądają.  Lubię mocno zmęczone samoloty ale migacz tak nawet w ML w Krakowie nie wygląda po ładnych kilku latach stania pod chmurką.  Kolorystyka jest zupełnie inna na Migach , do tego wycieki sa bardziej kolorowe. 29ty lubi pluć na rudobrązowo pod silnikami z drenaży, pierwsze z brzegu zdjęcie to pokazuje: 

MiG-29 - Polish Air Force

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 8.04.2021 o 09:51, Qz9 napisał:

 Miga potrzebna jest inna technika. One po prostu tak nie wyglądają. 

Tak jak napisałem na wstępie stylizacja to moja interpretacja - 

 

W dniu 8.04.2021 o 09:51, Qz9 napisał:

Kolorystyka jest zupełnie inna na Migach , do tego wycieki sa bardziej kolorowe. 29ty lubi pluć na rudobrązowo pod silnikami z drenaży, pierwsze z brzegu zdjęcie to pokazuje: 

Kolory użyte to moje mieszanki robione pod  FS w/g specyfikacji - zakładów remontowych a jeśli chodzi o drenaże to tak zgadzam się, że kolory powinny być zróżnicowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci to pisałem pewnie kilka razy, ale chętnie się powtórzę. Masz Panie opanowane techniki malowania do perfekcji. To niesamowite. I choć uważam, że na tym modelu nieco przedobrzyłeś i dzieje się tu nieco za dużo, albo zbyt intensywnie, to jest on obłędny. Szacun!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle w Twoim przypadku model polakierowany na najwyższym technicznym poziomie. Podziwiam Twoje umiejętności i cicho podpatruję techniki malarskie. 

Co do samej koncepcji malowania to podzielam opinie przedmówców i przyznam, że nie bardzo mi to do Miga-29 pasuje. W mojej ocenie wyszedł Ci świetny model w stylu samolotów pokładowych US NAVY. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.