Skocz do zawartości

F4F Phantom Luftwaffe 1/32 Revell


jrminiatures

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
Chciałem przedstawić niedawno ukończony projekt F4F Phantom Luftwaffe - 1/32 Revell. Nie ukrywam, że trochę leniuchowałem i budowałem go w przerwach ponad rok. Model to leciwy już zestaw Revella z 1994 roku. Do modelu troszkę powsadzałem szpargałów:
Kokpit żywiczny od Legends models, fotele od quickboosta, blaszki interior, exterior, engine nozzles od eduarda, metalowa konwersja zawieszenia, żywiczne koła, pitoty rurki etc od Mastera. Kalki to mix zestawowych oraz dość trudnych kalek od niemieckiego HaHen. Zwyczajowo juz całośc przeryłem, dodałem trochę nowych linii, oraz wszystko ponownie przenitowałem. Malowałem to farbami Hataka orange line oraz Tamiya gunzy i AK extremme metal. Malowałem między innymi przy użyciu moich masek do marblingu. Model zwyciężył w konkursie organizowanym przez AK Interactiwe :) 

Oglądajcie.

 

F4F_Phantom_01.jpgF4F_Phantom_02.jpgF4F_Phantom_03.jpgF4F_Phantom_04.jpgF4F_Phantom_05.jpgF4F_Phantom_06.jpgF4F_Phantom_07.jpgF4F_Phantom_08.jpgF4F_Phantom_09.jpgF4F_Phantom_10.jpgF4F_Phantom_11.jpgF4F_Phantom_12.jpgF4F_Phantom_13.jpgF4F_Phantom_14.jpgF4F_Phantom_15.jpgF4F_Phantom_20.jpgF4F_Phantom_21.jpgF4F_Phantom_22.jpgF4F_Phantom_24.jpgF4F_Phantom_25.jpgF4F_Phantom_26.jpgF4F_Phantom_27.jpg

I kilka detali:

 

F4F_Phantom_30.jpgF4F_Phantom_31.jpgF4F_Phantom_32.jpgF4F_Phantom_33.jpgF4F_Phantom_34.jpgF4F_Phantom_35.jpg

 

i zdjęcie ze starszym bratem:)

F4F_Phantom_40.jpgF4F_Phantom_41.jpg

Pozdro

  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super jest!

57 minut temu, Mates napisał:

Śledziłem relację na FB. Rewelacja, Jak prawdziwy.

Złośliwi powiedzieliby, że zgodny z obowiązującymi tzw. trendy. A jest po prostu świetny.

Nie należy się złośliwcami sugerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste za...isty. Piękne dysze i jak na samolot to ściorany konkretnie aż miło patrzeć. W ogóle cały jest niesamowity. Wygląda tak realistycznie, że nie pomyślałbym że to jest z plastiku! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model prezentuje się świetnie.

Edytowane przez KRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już na pwm się zachwycałem, a tu tylko powiem, że ewentualni złośliwcy mogliby się jedynie ośmieszyć - kto choć trochę interesował się wyglądem niemieckich Phantomów, wie, że one tak wyglądają i brudzą się (z kilkoma innymi air forces) najpiękniej na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale się nie dziwię że budowałeś to arcydzieło cały rok. Wypieszczony każdy detal, każdy element potraktowany jak osobny model, sorry ale takich cudów nie buduje się w dwa tygodnie.

Zazdroszczę techniki malarskiej. WOW co tu się dużo rozpisywać CUDO 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za komentarze! 

W dniu 5.06.2020 o 16:09, Bobek napisał:

Napisał byś coś wiecej o pierwszej fotce? Rozumiem ze wyszparowany samolot na tle, ale skad tło?

Tło to grafika pobrana ze stoku zdjęciowego - a samolot został tam wmontowany :)

W dniu 7.06.2020 o 10:15, Mikolaj75 napisał:

A teraz mi się przypomniało, o co miałem pytać: dlaczego kalki HaHen są trudne?

Kalki Hahen to dość specyficzny produkt - po pierwsze są wydrukowane na jednym dużym filmie i trzeba docinać każdą kalkę do kształtu ( a fantom ma ich około 300 ) po drugie film kalki jest tak jakby gumowy i nie chcą na nim działać popularne płyny. Kolejna sprawa że są trochę grube i trzeba niwelować to w kolejnych etapach wylewając lakierem i szlifując progi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model, jednego z moich "najulubieńszych latadeł" wykonany GENIALNIE :kopara:, zdjęcia obłędne . Podejrzewam, że inicjały mamy identyczne, ale tak wykonanego modelu i zdjęć to ja w życiu nie wykonam :benc:.

Gratulacje, absolutny top :super:.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.